A J AX GEEFT GROEPSWINS' 4 W TERUGBLIK Op de laatste speeldag van de groepsfase in de Eu ropa League gaf Ajax de groepswinst uit handen. In de thuiswedstrijd tegen Anderlecht leden de reeds geplaatste Amsterdammers een smadelijk 1-3-ver- lies. Ajax werd daardoor tweede in de groep. De uitgangspositie voor Ajax verschilde voor aan vang van de laatste thuiswedstrijd van het seizoen flink met die van Anderlecht. Terwijl Ajax zich al verzekerd wist van Europese overwintering, kon het voor de Belgen nog alle kanten op. Bij winst van Ajax en winst van Dinamo Zagreb lagen de mannen van trainer Ariël Jacobs uit het toernooi. Bij een gelijkspel werden ze tweede en bij winst zelfs groepswinnaars. De Belgen waren op volle oorlogssterkte, de Am sterdammers misten in elke veldlinie een belangrijke pion. Jol koos ervoor om onder anderen Luis Suarez en Demy de Zeeuw op de bank te laten beginnen. 'Het was een risico om ze te laten spelen. Beiden kampen met knieklachten,' lichtte de trainer zijn keuze toe. 'Wij hebben dit seizoen twee keer niet in onze sterkste opstelling gespeeld, dat was tegen AG OW en Dordrecht; twee wedstrijden waarin dat zou moeten kunnen. Goede ploegen mogen name lijk niet afhankelijk zijn van twee spelers. Maar van avond bracht niemand wat ze horen te brengen.' De gretigheid van Anderlecht kreeg al binnen het kwartier een beloning, in de dertiende minuut gaf scheidsrechter Qakir Anderlecht voor een lichte overtreding van Gregory van der wiel een vrije trap aan de linkerkant van het veld. Oud-Ajacied Mbark Boussoufa zette voor en Romelu Lukaku kopte zeer eenvoudig in. Anderlecht joeg direct door op de volgende treffer. Die kwam dan ook zes minuten later. Weer was het de pas zestienjarige Lukaku die een voorzet van Legear bij de tweede paal binnenkopte: 0-2. Bij Ajax lukte bitter weinig en na veertig minuten was het publiek het zat. Een davend fluitconcert daalde op de zoekende Ajacieden neer. Een fractie later verraste Boussouffa Stekelenburg bijna met een schot vanaf de rechterkant dat net boven de doel man op de lat terechtkwam. Daarna brulden de fans om De Zeeuw en Suarez. Nog voor rust werd het 0-3 toen Legear de grabbelende Stekelenburg - op een inzet van nota bene Van der wiel - passeerde. Toen De Jong en Pantelic voor de aftrap van de tweede helft stonden, zongen de fans 'Wij willen Ajax zien' en nadat de speaker had gemeld dat bei de teams ongewijzigd aan de tweede helft waren begonnen, kon die mededeling rekenen op afkeu rend commentaar. '"«&l 32

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 31