3^ .1 m Mllrnii «mhhSSBMI ^50888"81&. JM SSlm i Mitchell Donald scoorde tegen Slovan Bratislava zijn eerste officiële Ajax-doelpunt. deed wel iets met me. Ook dat hielp me echt om po sitief te blijven denken en geen dag met tegenzin naar de club te gaan. Alle kaarten heb ik bewaard. Samen met mijn krukken.' Deldry Donald hoorde overigens pas later, via via, van de supportersactie. Mitchell had het thuis stilgehou den. 'Misschien wel typisch Mitchell...,' karakteriseert de moeder haar zoon. 'Hij geniet op zijn eigen manier van dit soort dingen. Zo'n actie is ook een bevestiging. Hij wordt gewaardeerd, ook al had hij nog niet veel gespeeld. Zo'n actie is echt iets om trots op te zijn. Hoe ik nu terugkijk op die periode? Als wildvreemden je aanspreken over Mitchell en meeleven met zijn her stel, ben je als ouder trots. Trots ook dat hij bij Ajax speelt. Qua aandacht en zorg was Ajax sowieso een warm bad.' Grotendeels vanaf het trainingsveld, vanuit de reva- lidatieruimte en het krachthonk op de Toekomst zag Donald zijn club ook een kleine metamorfose on dergaan. Martin Jol volgde Marco van Basten op als Donalds nieuwe hoofdtrainer. Beide Ajax-trainers her kennen het talent van hun pupil. Wat Van Basten en ook Henk ten Cate eerder deden, doet dit seizoen ook Jol. Donald krijgt regelmatig het vertrouwen van zijn trainers. Vertrouwen in de vorm van speelminuten. In de voorbereiding op de voetbaljaargang 2009-2010 pikte Donald zijn eerste speelminuten mee in een vriendschappelijk duel met DWV. De middenvelder maakt tegen de stadgenoot direct een doelpunt. Dat deed hij ook in zijn eerste officiële wedstrijd van dit seizoen. Als invaller voor Siem de Jong betrad Mitchell Donald in de thuiswedstrijd tegen Slovan Bratislava in

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 16