'John Heitinga vertelde me over zijn eigen ervaringen met zwaar blessureleed. Dat was waardevol' ^f§< INTERVIEW risico's werden uitgesloten. De keuzes bleken juist. Donald heeft tijdens zijn herstel nooit te maken gehad met een terugval of een serieuze tegenslag. Niet alleen de chirurg, medici en Ajax-trainers hebben het herstelproces begeleid. Ook de steun van ploeg genoten en supporters werkte motiverend. Het fysieke leed werd draaglijker gemaakt. Donald herinnert zich in het bijzonder een telefoontje van zijn toenmalige trainer Van Basten en een mooi contact met John Heitinga. 'John heeft me verrast,' gaat Donald enthousiast verder. 'Hij vertelde me over zijn eigen ervaringen met zwaar blessureleed. Dat was waardevol. Met Ajax A2-trainer Gery Vink heb ik veel rondjes gelopen en heel veel goede gesprekken gevoerd. Ook de fysio's Mark Rekers en Pim van Dord waren belangrijk. Het heeft daarbij geholpen dat ik bijna nooit alleen in het krachthonk zat.' Met een kwinkslag: 'Revalideren met jongens als Klaas Jan Huntelaar, Ismail Aissati, Miralem Sulejmani en Jan-Arie van der Heijden was soms best gezellig. Het maakt je in elk geval hongerig, als je iedereen om je heen zo hard ziet werken voor zijn herstel. Uiteindelijk is alle steun hartverwarmend geweest. Ongelooflijk hoeveel fruitmanden, kaarten en sms'jes ik heb ontvangen. Ook de steun van de supporters was fantastisch.' 'Eerst vind je het zielig. Vraag je je af waarom juist hém zoiets overkomt. Het is hard als je weet dat hij alleen op zijn kamer zit. Dat is confronterend. Je denkt je kind te kennen. Maar ik wist niet dat hij mentaal zó sterk is. En hij is in elk geval geen klager. Mitchell is al op zijn negende begonnen in de El van Ajax. Ik denk wel dat hij nu met andere ogen naar het voetbal kijkt.' Mitchell: 'Ik ben eerder nooit langer dan een maand uit de roulatie geweest. Sommige dingen waren tot die blessure misschien te vanzelfsprekend.' Onverstoor baar, van boven de pannen, vervolgt ma Donald: 'Het is hier in huis gelukkig nooit een zielige bedoening geweest. Mitchell bleef altijd positief en geloven dat alles goed zou komen. Dan kun je als ouders moeilijk iets anders geloven. Achteraf hebben we hem slechts één keer heel down gezien. Dat was de dag waarop hij hoorde hoe zwaar de blessure was. Wij, mijn man en ik, waren toen zelf ook in rouw gedompeld.' De MRI-scan die daags na Ajax - Internazionale werd gemaakt, gaf het beeld van een zwaar gehavende knie. Donald: 'Mijn knie lag aan flarden, de boel was afge scheurd.' Op 15 september 2008 maakte de befaamde knieëndokter Van der Hart van alle 'flarden en scheu ren' weer één geheel. Eenmaal terug in zijn vertrouwde voetbalomgeving begeleidde een legertje fysiotherapeuten en herstel trainers Donald bij zijn herstel. De revalidatie leverde in januari een voorlopig eerste hoogtepunt op. Begin januari 2008 werkte Donald zijn eerste hersteltraining in de buitenlucht af. Het voelde als een bevrijding. Het herstel verliep zelfs zo voorspoedig dat de medici besloten dat Donald het iets rustiger aan moest doen. De knie was weliswaar stabiel, maar uit gretigheid voortvloeiende overbelasting lag op de loer. De minste FANS Tijdens zijn revalidatie ontving Donald een lijvig pakket met honderden steunbetuigingen van fans. De grote hoeveelheid aan het papier toevertrouwde steunbetuigingen verbaasde de geboren Amsterdam mer. 'Als jonge speler moet je jezelf nog in de kijker spelen. Toen ik alle steunbetuigingen van de fans kreeg aangeboden, moest ik me echt groot houden. Ik had niet verwacht dat het er zóveel zouden zijn. Dat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 15