'Krijgen we een blauw kerst?' P w -rar i KNVB AANVOERDER PROGRAMMAGIDS WHC-AJAX Door velen gehoopt en verlangd en dan nog uitkomen ook: WHC - Ajax. Als ik terugdenk aan de avond van de loting voor deze bekerronde bezorgt me dat nog steeds kippenvel. De WHC-kantine vol met spelers, trainers, begeleiders, maar vooral ook heel veel mensen met een WHC-hart. ledereen in spanning, wachtend op het moment suprème. Daarna de ontlading, één en al vreugde, polonaise en blije mensen: Mooier kan niet! De gedroomde tegenstander is een feit. De Zeeuw, Aissati etc.Een fantastische uitdaging en ervaring en als we met het zelfde gevoel en emotie kunnen spelen als mijn 3-3-wedstrijd uit '95, waar niemand wat verwachtte, kan het een hele mooie avond worden! De wonderen zijn de wereld nog niet uit, dus misschien wordt het dit jaar wel een blauw-witte kerst! Voor eike speler van ons is dit een droom die uitkomt, waar je op hoopt datje dit ooit in je carrière mag meemaken, een hoogtepunt. En dus absoluut ook voor mij. Natuurlijk heb ik in mijn tijd als prof meer dere keren tegen Ajax gespeeld en mensen zeggen nu ook wei eens tegen mij: 'jij hebt al vaker tegen Ajax gespeeld, het zal voor jou wel minder bijzonder zijn'. ONZIN! Ook voor mij is dit een hoogtepunt waar ik later nog vaak aan terug zal denken. Ik beleef het nu ook anders. Het is veel bijzonderder dan FC Groningen - Ajax voor de competitie. Ik ben nu speler van WHC en de kans datje dan tegen Ajax mag spelen voor de beker is natuurlijk heel klein. telraampjes erbij gehaald moesten worden. Mede doordat Ajax in bloed vorm verkeerde en dat jaar de Champions Leauguezou win nen. Maar het ging anders.Na een half uur stonden we met 2-0 voor! (twee goals van Tony Alberda, vorig seizoen nog spelend voor HHC Hardenberg). Uiteindelijk werd het 3-3 en hebben we de voetbal wereld wel even versteld doen staan. We stegen boven ons zelf uit en konden frank en vrij spelen. Niemand verwachtte per slot van rekening iets van ons. Spelen tegen Ajax heeft voor mij wel een speciale betekenis. In oktober 1994 heb ik mijn debuut als prof gemaakt in De Meer. Ik weet het nog goed. Ajax-SC Heerenveen, uitslag: 5-1Ik kwam in de rust in het elftal en kwam in de dekking te spelen op Klui- vert, waar ik notabene een paar maanden ervoor nog mee had samengespeeld op het Jeugd-EK in Spanje. Waar ik ook nog graag aan terugdenk is mijn goal in de Arena, het jaar weet ik niet precies meer, maar het was met FC Groningen. We verloren overigens nipt met 2-1, maar als je scoort in de Arena is dat natuurlijk wel een persoonlijk hoogte punt. De goal die ik maakte was trouwens de lelijkste uit mijn carrière. Er kwam, na een afgeslagen corner, een voorzet waar doelman Lobont onderdoor liep en ik bij de tweede paal helemaal vrij stond. Alleen de bal was eigenlijk net te laag om te koppen en te hoog om te schieten. Uiteindelijk ging hij geloof ik via hoofd, schouder, knie en teen in het doel. Maar genoeg achterom gekeken. Vandaag moet een feestdag worden met een stadion vol met mensen die WHC een warm hart toe dragen. Spelen tegen Suarez, Een jaar later heb ik met SC Heerenveen in het Abe Lenstra Stadion een gedenkwaar dige wedstrijd gespeeld tegen Ajax. Wij hadden veel blessures en moésten nood gedwongen met een elftal spelen, waarvan het grootste gedeelte van de spelers uit de eigen jeugd kwam. Achterin speelden 'a t j we met een gemiddelde leeftijd van 19-20 jaar en alles en iedereen ging er vanuit dat we zouden worden opgerold, dat de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 29