DERLAAG 'We moeten slimmer en doortastender worden' kers geen vuist maken, in plaats daarvan ging de aandacht juist uit naar Utrecht-spits Ricky van Wolfswinkel, die kans op kans kreeg, maar zich telkens de mindere van Stekelen burg moest noemen. Na 57 minuten kreeg Marko Pantelic - net als Aissati voor rust - een prima kans op een Ajax-treffer, maar ook de Serviër faalde. Van dichtbij liftte hij de bal over het doel, waardoor hij na zijn doelpunten van de afgelopen wedstrijden voor het eerst niet tot scoren kwam. Andere Ajacieden konden de misser van Pantelic niet com penseren met doelpunten. Sterker: de beste kansen bleven voor Utrecht. 'Als je niet kan scoren, moetje op de nul kun nen spelen,' zei Martin Jol daar na afloop over. Die theorie kon bij een 1-0-achterstand al niet meer opgaan en was vanaf de 67ste minuut definitief niet meer van toepassing toen FC Utrecht opnieuw tot scoren kwam. Jan Wuytens kopte resoluut raak uit een hoekschop van Nijholt en zette Ajax daarmee op een schier onoverbrugbare achterstand. Zeker toen Ajax het slotkwartier met tien man verder moest (door een tweede gele kaart voor Anita), was het gedaan met de Amsterdamse kansen op een punt. 'We zijn afge troefd in de duels,' analyseerde Jol na afloop. 'Voor rust lukte het ons nog om daar omheen te voetballen, maar in de tweede helft ging dat niet meer.' EREDIVISIE 2-0(0-0) yfg) FC UTRECHT - AJAX DEMY DE ZEEUW zondag 6 december 2009 stadion Galgenwaard, Utrecht - 23.000 Scheidsrechter: Bas Nijhuis Scoreverloop: 48. Jacob Mulenga 1-0, 66. Jan Wuytens 2-0 FC UTRECHT: Michel Vorm; Tim Cornelisse Sander Keller, Jan Wuytens, Mihai Nesu; Dries Mertens (90. Leroy George), Michael silberbauer, Gianluca Nijholt (84. Gregoor van Dijk), Jacob Lensky (73. Ken van Mierlo); Ricky van Wolfswinkel, Jacob Mulenga Coach: Ton du Chatinier Niet ingezet: Khalid Sinouh, Francis Dickoh, Erixon Danso, Mark van der Maarel AJAX: Maarten stekelenburg; Gregory van der Wiel, Toby Alderweireld, Jan vertonghen, I I Vurnon Anita; Demy de Zeeuw, ismaïl Aissati (65. Mitchell Donald), Eyong Enoh; Luis Suarez Marko Pantelic (70. Miralem Sulejmani), Urby Emanuelson (55. Dennis Rommedahl) Coach: Martin Jol Niet ingezet: Kenneth vermeer, Oleguer, Bruno Silva, Dario Cvitanich 1. Pantelic baalt dat hij een mogelijkheid niet binnen heeft geschoten. 2. Na een vroege gele kaart kon Toby Alderwei reld zich niet al te veel permitteren. 3. Na het gedwongen vertrek van Anita schoof Gregory van der Wiel naar de linkerflank.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 36