AJAX LIJDT DURE NEDE Op een regenachtige zondag in Utrecht ging Ajax voor de derde keer dit seizoen onderuit. Na de ne derlagen bij PSV en FC Twente liep ook het bezoek aan utrecht verkeerd af: 2-0. De week die zo goed begon met de 5-1-zege op bezoek bij Vitesse, eindigde in mineur in utrecht. Na de midweekse overwinning in Roemenië, die Ajax overwintering in Europa opleverde, werd de derde uitwedstrijd in zeven dagen niet op pas sende wijze afgesloten. Zeker in de tweede helft moest Ajax het antwoord op de dadendrang van Utrecht schuldig blijven. Martin Jol had zijn elftal in de Domstad ten op zichte van het duel tegen Timisoara op één positie gewijzigd, ismaïl Aissati nam de plek van Mitchell Donald op het middenveld over. Verder liet Jol zijn formatie ongewijzigd. De eerste helft leverde aan beide kanten aanvan kelijk slechts één a twee goede kansen op. Eerst was het Aissati die, in zijn geboorteplaats, de beste mogelijkheid namens Ajax kreeg. De middenvelder zocht de combinatie met Luis Suarez op, maar uit eindelijk was zijn afwerking voor het doel van Mi chel Vorm te zwak. Vijf minuten voor rust waagde Ricky van Wolfswinkel een kansrijke poging. De spits van utrecht vond echter Maarten Stekelen burg op zijn weg. Ook een hernieuwde kans liet hij onbenut. Daarmee kon het eerste bedrijf worden samengevat in drie goede kansen, twee dito red dingen van beide doelmannen en twee gele kaar ten voor de achterhoede van Ajax (Vurnon Anita enTobyAlderweireld). Een simpele opstelsom als in de eerste helft viel er in de tweede drie kwartier niet te maken. Het begon al in derde minuut na rust toen man of the match Jacob Mulenga de score opende. De aanval ler liet zich niet van de wijs brengen door Alderwei- reld. De Ajacied, met een gele kaart op zak, kon Mulenga de doortocht naar stekelenburg niet be letten. Met een bekeken schot passeerde de Zam- biaanse spits vervolgens de Ajax-doelman: 1-0. Tien minuten na rust probeerde Jol met het in brengen van Dennis Rommedahl (voor Urby Ema- nuelson, die wegens zijn pijnlijke rug niet de hele wedstrijd kon spelen) meer snelheid in de ploeg te krijgen, maar ook met de Deen konden de bezoe- j-Jg 36 W TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 35