AJAX VERDER IN EUI 34 In het voorlaatste pouleduel van de Europa League stelde Ajax het entreebewijs voor de volgende ron de veilig. De uitwedstrijd tegen Timisoara eindigde in een 2-1-zege voor het team van Martin Jol. Ajax sloot de buitenlandse trip vlak voor de Roe meense middernacht met een bescheiden feestje af. In de moeilijke week met drie uitwedstrijden was de vlotte plaatsing voor de volgende Europese ronde een welkom cadeau. Na de fraaie zege op Vitesse (1-5) werd drie dagen later ook de tweede hobbel succesvol genomen. De overwinning op Timisoara houdt Ajax met elf punten uit vijf duels aan kop in poule A. De opdracht was vooraf simpel: Ajax had aan een punt voldoende om te overwinteren. Ondanks dat liet Jol de basiself nagenoeg ongewijzigd. Mitchell Donald vormde de enige wijziging tegen opzichte van het duel tegen Vitesse, waardoor Ismaïl Ais- sati op de bank zat. Donald was tegen Timisoara met zijn fysieke kracht een welkome aanvulling op het middenveld. Alle goede bedoelingen werden na één minuut en twintig seconden tenietgedaan toen de hek kensluiter van groep A verrassend de leiding nam. Dorin Goga klopte Ajax-goalie Stekelenburg van dichtbij. Hij maakte daarmee een rap einde aan de Roemeense droogstand in de doelpuntenproduc tie die al vier Europese thuisduels op rij aanhield. Na de vroege wake-up call op de late avond - het duel begon vanwege het tijdsverschil pas om 22.05 uur lokale tijd - stelde Ajax snel orde op zaken, in de achtste minuut schoot aanvoerder Suarez zijn team met buitenkant rechts naast Timisoara: 1-1. In de tweede helft imiteerde Ajax de bliksemstart van Timisoara in de eerste helft. Marko Pante- lic bracht de Amsterdammers op voorsprong. Emanuelson had op dat moment het veld alweer verlaten. De middenvelder van Ajax moest zich vanwege een gekneusde onderrug laten aflossen door Oleguer. Met de dalende temperatuur in Stadion Dan Palti- nisanu nam de hitte van de strijd toe. Het was goed te merken dat de Roemenen voor hun laatste kans vochten, want binnen een kwartier konden twee man inrukken met een rode kaart. Eerst ging ver dediger Bonfim op de bon (charge op Donald) en even later regisseerde ook de doelman van Ti misoara zijn eigen afscheid van het duel. Na een diepe pass van Toby Alderweireld torpedeerde hij Suarez op weg naar het doel. Twee strafschoppen W TERUGBLIK Lf1-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 33