OOK VITESSE KANONNENtf <"Sö 32 Een week na de klinkende en overtuigende zege op sc Heerenveen ging Ajax cijfermatig op herha ling bij Vitesse. Net als eerder in de ArenA prijkte ook in de Gelredome een ruime 5-1-overwinning op het scorebord. Martin Jol besloot zijn elftal ten opzichte van de laatste thuiswedstrijd ongewijzigd te laten. Ais- sati speelde dus opnieuw als aanvallende mid denvelder. Luis Suarez en Marko Pantelic waren de twee blikvangers in de Ajax-aanval. De laatste 5-1-overwinning op Heerenveen smaakte wat dat betreft naar meer, zeker voor de meegereisde Ajacieden in het uitvak van het niet geheel uitver kochte Gelredome. Een aarzelende start leverde de gasten een vroege achterstand op. Al na vier minuten strafte Dalibor Stevanovic matig uitverdedigen hard af. Ajax wist de bal uit een corner niet afdoende uit te verdedi gen, waarna de Vitessenaar uit Slovenië van dicht bij kon uithalen: 1-0. Lang kon de thuisploeg niet van de voorsprong ge nieten. Tien minuten na de openingstreffer kreeg Pantelic het op zijn heupen. De Serviër ontving een lage, strakke voorzet van Suarez in de voeten, hield het hoofd koel en bekroonde zijn koelbloedigheid met een mooi schot buiten bereik van Eloy Room. De doelman van Vitesse maakte in zijn eerste actie daarmee direct de gang naar het net. Vlak voor de gelijkmaker moest Piet Velthuizen - de vaste eerste doelman in Arnhem - er geblesseerd af na een bot sing met Jan Vertonghen. Room beleefde toch al een dramatische inval beurt. Met dank aan de Ajacieden. Vier minuten na de 1-1 moest Room opnieuw capituleren. Ditmaal trof Pantelic koppend doel op een hoge voorzet van de uitblinkende Vurnon Anita. Met de tussen stand weer omgebogen in Amsterdams voordeel, wist Ajax het duel tot aan de rust probleemloos te controleren. Vlak voor de onderbreking leken de Gelderlanders wel dicht bij een terugkeer in de wedstrijd. Stevanovic speelde de bal op de hand van Alderweireld. Bossen zag er geen bewuste handsbal en dus geen penalty in. Ook in de tweede helft was er uiteindelijk geen wolkjq^aan de lucht voor de Amsterdammers. De snelle 'derde' van Pantelic brak het moreel van de Arnhemse formatie definitief. Alderweireld stond met een splijtende pass aan de basis van de 1-3. De Serviër versloeg Room ditmaal met een koele schuiver. Met zijn glansoptreden tegen Vitesse lijkt W TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 31