AJAX OVERROMPELT HEEREIW TERUGBLIK fHBB Het was een luxe waarvan de Ajacieden tot nog toe zelden genoten. Na een flitsende en spectacu laire eerste helft tegen sc Heerenveen zochten de Amsterdammers de kleedkamer op met een com fortabele voorsprong. De opvallende stand bij rust bleek wonderlijk genoeg ook de eindstand: 5-1 Aan mooie momenten en doelpunten geen gebrek in (vooral) de eerste helft van Ajax - Heerenveen. Ajax wisselde de ene beauty af met de andere. Zelfs de eretreffer van sc Heerenveen - vijf minuten voor de thee gemaakt door Goran Popov - mocht er zijn. De Ajax-machine liep onder het bewind van trainer Martin Jol nooit eerder zo soepeitjes en efficiënt. Binnen een half uur was de strijd al bijna gestre den. Demy de Zeeuw legde het fundament onder de solide zege door in de openingsfase twee maal toe te slaan. Na zeven minuten voetballen rondde De Zeeuw goed voorbereidend werk van Vurnon Anita, waarbij Michel Breuer opzichtig kansloos was, af met loeihard schot: 1-0. Ruim een kwartier later haalde de Ajacied nogmaals de trekker suc cesvol over. Ditmaal werd de bal over Kristian Bak Nielsen gelobd, waarna keeper Brian Vandenbus- sche opnieuw kansloos werd gelaten. Vier minuten later trok Marko Pantelic de hoofdrol kort naar zich toe. De Serviër, met rez gestart als aanvallend duo, was het start- en eindstation van een vloeiende aanval. De afronding van Pantelic deed terugdenken aan zlatan Ibrahi- movic of Stefan Pettersson, illustere voorgangers in het Ajax-shirt. Ajax' nummer 9 bleef uiterst koel loeren op zijn kans, zag een door Vandenbussche open gelaten gaatje en prikte vervolgens behendig raak: 3-0. Vandenbussche had na een half uur al overwerk te verrichten. Zijn collega-doelman aan de overzijde wachtte toen nog altijd op een eer ste krachtproef. Maarten Stekelenburg moest kort voor rust pas zijn eerste redding verrichten. Hoe wel, redding... Een ongevaarlijk schotje van Viktor Elm eindigde recht in de handen van de internati onal van Oranje. Luis Suarez deelde met een treffer vanzelfspre kend ook in de feestvreugde. De Uruguayaan werd door Oussama Assaïdi in de zestien tegen het gras gewerkt. De captain van Ajax liet het buitenkansje op zijn zeventiende treffer in de Eredivisie vanaf elf meter niet onbenut: 4-0. Een minuut na de tref fer van Popov bepaalde Aissati de ruststand met een intikker op 5-1De middenvelder kon daarmee terugkijken op een geslaagde rentree in Ajax 1. On der een klaterend applaus zochten de Ajacieden hpl\/pr\A/P(JP rip Hpprilnl^plpn nn

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 29