RSC ANDERLECHT STRIJDT OM KOPPOSITIE Ongeslagen in Nederland Amsterdam vormt voor de eerste keer in de geschiedenis het decor voor een Europese confrontatie tussen Ajax en Anderlecht. Het belooft een spetterend duel te worden, want naast de Hollandse en Belgische eer staat ook gewoon de koppositie in groep A op het spel. tekst Mike Boeschoten akkelijk heeft Ajax het traditiegetrouw niet tegen Belgische tegenstanders. Dat bleek ook op 1 oktober van dit jaar maar weer eens. Hoewel de Amsterdammers in Brussel de bo venliggende partij waren - en door de rode kaart van ex-Ajaeied Jelle Van Damme de laatste tien minuten zelfs een man meer hadden - werd het verschil niet gemaakt, jonathan Legear voorkwam met zijn late gelijkmaker dat Dennis Rommedahl matchwinner werd. Ajax mag het zichzelf aanrekenen dat het niet met een overwinning van het veld stapte in het Con- Marko Pantelic in de uitwedstrijd tegen Anderlecht op de huid gezeten door aanvoerder Olivier Deschacht. stant Vandenstockstadion. De ploeg van Martin Jol is hoe dan ook gewaarschuwd. De statistieken spreken daarbij niet in Amsterdams voordeel. Nog nooit ver loor Anderlecht in Europees verband een uitwedstrijd tegen een Nederlandse club. Daar weten FC Twente, Roda JC en PSV alles van. Ajax moet in dat opzicht op zijn hoede zijn. Afgaande op de resultaten in de eigen competitie zal deze laatste poulewedstrijd ook allesbe halve een makkie worden. Anderlecht zette zijn laatste zeven competitieduels om in een zege en staat dan ook niet geheel verrassend bovenaan in de Jupiler Pro League. Opvallend is dat Paarswit heel wei nig tegentreffers incas seert. In die reeks van zeven hoefde doelman Silvio Proto slechts twee maal te vissen. Ook in de Europa League is de ploeg van trainer Ariël Jacobs, samen met Ajax, het team met de minste tegengoals, namelijk drie. Met mannen als Olivier Deschacht, Roland Juhasz, Guil- laume Gillet, Ondrej Mazuch en Van Dam me staat de defensie doorgaans als een huis.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 25