'Je ziet sommige jongens in het buitenland in de problemen komen, omdat ze bij hun club niet of nauwelijks aan de bak komen. Dat wilde ik per se voorkomen' Zijn mogelijkheden werden dus onderkend en zo be zien was het logisch dat in de zomer van 2005 een transfer volgde naar AZ, de ambitieuze club die steeds nadrukkelijker tegen de traditionele topclubs aan- schuurde. In Alkmaar ontwikkelde De Zeeuw zich tot een gewaardeerde kracht en schopte hij het tot inter national van Oranje. Dat alles onder leiding van de man die hem en de rest van de menigte op die 25ste mei 1995 zo vurig had toegesproken: Louis van Gaal. De landstitel van afgelopen seizoen was de kroon op hun beider werk. VOLGENDE STAP Dat De Zeeuw na vier seizoenen bij AZ nadrukkelijk aan stuurde op een vertrek naar Ajax en daarmee een stort vloed aan overwegend negatieve reacties over zich heen kreeg, verhindert hem niet om met een warm gevoel te rug te kijken op zijn periode in Allernaar. 'Ik kan niets met de sentimenten van andere mensen. Uiteindelijk heb ik een heel leuke tijd gehad bij AZ, waarin ik me bovendien erg goed ontwikkeld heb. Mijn gevoel zei alleen dat het nu tijd was voor iets anders, een volgende stap.' Zijn voormalige broodheer bevindt zich inmiddels in zwaar weer, niet in de laatste plaats door het omval len van het financiële imperium rond voorzitter Dirk Scheringa. Dat zorgt her en der voor leedvermaak, maar niet bij De Zeeuw. 'Daar ben ik de persoon niet naar, om lachend voor de televisie te zitten als zoiets gebeurt. Ik ben vooral opgelucht voor mezelf. Ik heb de juiste keuze gemaakt.' Bij het maken van die keuze speelden meerdere fac toren een rol. Behalve de belangstelling van Ajax werd er ook vanuit het buitenland naar zijn diensten ge hengeld, bevestigt De Zeeuw. 'Maar dat waren niet de meest aansprekende clubs. Ajax was een optie die me veel meer aansprak. Ik wist dat ik hier volop aan spelen zou toekomen, wat natuurlijk fijn is met het oog op het WK. Je ziet nu sommige jongens in het buitenland in de problemen komen, omdat ze bij hun club niet of nauwelijks aan de bak komen. Dat wilde ik per se voorkomen.' Belangrijkste reden om in Nederland te blijven, was echter de gezondheidssituatie van zijn moeder, vertelt De Zeeuw. 'Inmiddels gaat het gelukkig heel goed met haar, maar een tijdje geleden zag het er echt slecht uit. Naar het buitenland vertrekken was op dat moment echt geen optie. Ik wilde zo veel mogelijk bij haar kun nen zijn.' Als hij in Amsterdam over straat loopt, merkt de mid denvelder dat er anders naar hem gekeken wordt nu hij het shirt van de plaatselijke trots draagt. 'Toen ik bij AZ speelde, woonde ik ook al in IJburg. Een lekkere wijk. Heel rustig, maar toch zitje zo in het centrum. Toenter tijd was ik "die jongen die bij AZ voetbalt". Dat geloofden ze allemaal wel. Nu ligt dat helemaal anders. Iedereen is aardig en positief. Natuurlijk is dat ook omdat het goed gaat met Ajax, maar je merkt dat Amsterdammers echt het beste voor hebben met deze club.' OP SCHEMA Nu het seizoen bijna halverwege is, ligt de ploeg van De Zeeuw keurig op schema. Akkoord, FC Twente en PSV imponeren ook en presteren cijfermatig zelfs nog iets beter dan Ajax, maar de Amsterdammers mogen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14