theke Interview I-ASSE NIL 'Betere spelers geen garantie vnor de winst' van een spectaculaire 4-3 overwin ning. Met momenteel dertien wed strijden achter zijn naam staat de teller op drie doelpunten. Daarnaast zorgde een rugblessure voor een pe riode op de tribune. Inmiddels is hij weer volledig hersteld, maar moet hij voorlopig zijn basisplaats afstaan aan anderen. Ongeveer tien maanden geleden werd het voetballende bestaan van Lasse Nilsson nieuw leven ingeblazen. De Zweed verhuisde van Saint Etienne naar Arnhem, vooral om weer aan spelen toe te komen. In de hoofdstad van het Franse departement Loire was Nilsson het plezier in het spelletje kwijtgeraakt en, gezien zijn succesvolle periode bij Hee renveen, leek een terugkeer naar de eredivisie voor hem een prima mogelijkheid. Zijn eerste basisplaats in de thuiswedstrijd tegen Ajax is tot op vandaag niemand vergeten. Of Nilsson vanmiddag weer vanaf het begin meedoet, is ditmaal geen zekerheidje. "Dat is lastig te begrijpen, maar het is de beslissing van de trainer. Dat hij kiest voor iemand anders of voor een ander systeem moet je accepte ren", klinkt het teleurgesteld uit zijn mond. "Ik wil altijd spelen, of het nu tegen Ajax is of tegen Heracles. Maar zeker dit soort wedstrijden wil je niet graag missen. Vorig jaar ver liep ons strijdplan perfect. Tegen Ajax moet je niet blind aanvallen, maar juist scherp zijn in de omschakeling. Ajax heeft bijna allemaal spelers die graag willen aanvallen en als je de bal weet te veroveren moet de coun- Lasse Nilsson denkt met veel plezier terug aan zijn eerste wedstrijd in GelreDome als speler van Vitesse. "Voor ons als spelersgroep en het publiek was het een geweldige wed strijd. Ik beleefde een droomstart door al binnen tien minuten voor 1 -0 te zorgen. Dat ik er zelfs twee maakte was geweldig, maar de 4-1 overwin ning was voor de gehele club op dat moment een fantastisch moment. We zaten in een moeilijke periode en wilden na de winterstop een nieuwe start maken. Dat je Ajax in eigen huis volledig wegspeelt, dat hadden wij vooraf ook niet gedacht." Dit seizoen verloopt een stuk moei lijker voor de 27-jarige aanvaller. De stroef startende Arnhemmers kenden geen doelpuntrijke start en Nilsson zelf wist pas in zijn vijfde wedstrijd te scoren. De supersnelle openingstref fer in Kerkrade was wel de voorbode ter snel worden uitgevoerd. Ajax heeft weliswaar betere spelers dan wij, maar dat wil niet automatisch zeggen dat zij de wedstrijd ook win nen. Dat hebben we vorig seizoen bewezen en dat zijn we ook vandaag van plan. Ik hoop dat ik mij steentje kan bijdragen en dat we weer voor een verrassing kunnen zorgen." 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 8