WOORDEN VAN DE HOOFDTRAINER Enkele dagen voor de wedstrijd werd mij gevraagd naar de resultaten tegen Ajax. Als hoofdtrainer kon ik dat sim pel beantwoorden: slechts één keer heb ik tegen Ajax gespeeld en dat was vorig seizoen toen we met 4-1 won nen. Geen verkeerde statistiek, maar het zegt helemaal niets natuurlijk. Op dit moment kijk ik liever naar de rang lijst dan naar statistieken. Wij moeten de komende weken, tot aan de winter stop, toch echt punten gaan pakken. Dat begint vandaag met de thuiswed strijd tegen Ajax, hoe lastig die wed strijd ook is. De voortekenen zijn posi tiever dan het verschil op de ranglijst doet vermoeden. Vitesse v Ajax is vaak een spektakelstuk en hopelijk wordt dit vanmiddag weer bewaarheid. We zullen wel rekening moeten hou den met een Ajax dat de laatste weken in prima vorm verkeerd. Vorige week nog speelden ze een spectaculaire eer ste helft. Met name op het middenveld was de ploeg met een sterke Demy de Zeeuw erg dominant. Daarnaast is be kend dat de aanval over veel scorend vermogen beschikt. Luis Suarezen Urby Emanuelson spelen weliswaar vanaf de zijkanten, maar krijgen alle vrijheid om te zwerven. Dat vergt een goede organisatie en mijn spelers moeten er de juiste beleving tegenover stellen, zeker in ons eigen GelreDome. Vorige week tegen koploper FC Twen te stond het organisatorisch lange tijd goed. Het plan klopte 85 minuten, maar door één moment krijg je vlak voor tijd alsnog een doelpunt tegen. We wisten dat als het doelpunt lang zou uitblijven wij in de omschakeling onze mogelijkheden gingen krijgen, vandaar dat ik Lasse Nilsson bracht. Ondanks de ruimte die ontstond heb ben wij te weinig afgedwongen en was een punt het maximale in En schede. Ruiz besliste helaas anders. Content was ik overigens over het spel van Serginho Greene. Hij speelde sinds lange tijd weer eens een volledige competitiewedstrijd, maar je ziet dat hij een belangrijke schakel in ons elftal is. Het prettige is, dat hij nog beter kan. Dat zegt hij zelf ook. Als hij vandaag minimaal hetzelfde weet te brengen en de rest van het elftal zich daar aan kan optrekken, kan het een leuke mid dag worden. Theo Bos, hoofdtrainer Vitesse 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 4