AFC AJAX Gast in GelreDome: De nummer drie van de Nederlandse eredivisie komt op bezoek in GelreDome, Ajax Amsterdam. De ploeg van trainer Martin Jol heeft 32 punten, zes minder dan koploper FC Twente. De makkelijk en veelvuldig scorende Amsterdammers kenden een uitstekende generale. Na een uitstekende eerste helft, waarin de eindstand al werd bepaald, werd sc Heerenveen met 5-1 verslagen. De Zeeuw was de absolute uitblinker met twee prachtige doelpunten. Deze goede wedstrijd heeft Ajax nodig om bij te blijven in de achtervolging op koploper FC Twente. Op 8 november van dit jaar troffen beide ploegen elkaar in Enschede. Net als vorige week tegen Vitesse was Bryan Ruiz matchwinnaar in de Grolsch Veste: 1-0. Demy de Zeeuw Ajax wist dit seizoen al 45 keer te scoren. Dit zijn gemiddeld ruim drie doelpunten per wedstrijd. Niet geheel verassend speelt de top scorer van Nederland bij de ploeg van trainer Jol. Luis Suarez wist al zeventien keer het net te vinden. Dit is gemiddeld meer dan één doelpunt per wedstrijd. De laat ste editie in Arnhem (4-1 winst voor Vitesse) wist Suarez als enige Ajacied te scoren. Ook het jaar ervoor, met een 2-2 gelijkspel al eindstand, was Suarez trefzeker in GelreDome. De Amsterdammers doen dit sei zoen aardig mee in de Europa League. Ondanks de teleurstelling dat er op donderdag in plaats van dinsdag en woensdag gevoetbald wordt, de speeldagen in de Cham pions League, staan zij in groep A gedeeld eerste met acht punten. Anderlecht is medekoploper. On langs werd Dinamo Zagreb in een leeg stadion (FIFA strafte Dinamo Zagreb na ernstige ongeregeld-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 12