AJAX A1 OPPERMACHTIG TEGEN AZ naar 4222 4 Sms AJAX MATCH AAN Ajax A1 heeft vorige week zaterdag een fraaie bekerzege geboekt. Op sportcomplex de Toekomst wonnen de Ajacieden in de achtste finale van de beker met liefst 6-1 van AZ A1 Met flitsend en attractief voetbal bewerkstelligde Ajax dat de wedstrijd al na 43 minuten definitief gespeeld was. Vier fraaie treffers bepaalden de stand halverwege op 4-0 in het voordeel van Ajax Al Liefst zes Ajax-spelers waren afwezig. Ze waren allen op Malta met het Nederlands team onder 19. Ook trainer Frank de Boer ontbrak in Amsterdam. Hij verbleef als assistent-bondscoach met het Nederlands elftal in Italië. Bij afwezigheid van De Boer werd zijn collega Bob de Klerk in de dug-out geflankeerd door Ajax' hoofd jeugd opleiding Jan Olde Riekerink. De Klerk beleefde een prima middag. Voor de vierde keer in korte tijd won het hoogste jeugdelftal van Ajax met vijf doelpunten verschil. 'We scoren de laatste tijd inderdaad vrij gemakkelijk. Sinds Twente-thuis lijkt het een tendens dat we steeds met vijf doelpunten verschil winnen. We trainen er veel op om snel druk te zetten. Dat levert veel op. Daarbij moet je niet alleen naar de voorhoede en het middenveld kijken, maar juist ook naar onze achterhoede. Om druk te zetten moeten we achterin ook goed doordekken. En vergeet onze keepers Stan Berrevoets en Warner Hahn niet. Zij laten ook nau welijks doelpunten door.' Na 16 minuten viel Ajax' eerste doelpunt. Zé Eduardo lepelde de bal op mooie wijze over keeper Wesley Zon neveld heen: 1 -0. Vijf minuten later voltrok zich, volgens trainer De Klerk, een bijzonder moment toen Jeffrey Dek ker de score met een kopbal verdubbelde. 'Het mooiste moment van de middag was misschien wel de treffer van Als eerste de opstelling van Ajax! en je bent altijd op de hoogte van de stand van de wedstrijden. Sms 'Ajax match uit' naar 4222 om de dienst stop te zetten. Jeffrey. Hij heeft dit seizoen, mede door blessures, nog weinig minuten gemaakt. En als je dan én goed speelt én met een fraaie kopbal scoort, is dat heel mooi.' Tom Boere (rake volley na voorzet Florian Jozefzoon) en Christian Eriksen (bekeken schuiver op aangeven van Boere) bepaalden de stand halverwege op 4-0. Doordat de Al opnieuw aan één helft genoeg had om de tegenstander te vloeren, lag de. lat voor een minstens even goede tweede drie kwartier hoog. De Klerk: 'Met een 4-0-ruststand was het uiteraard lastig om de con centratie ook in de tweede helft vast te houden.' Toch slaagde Ajax er, na de tegentreffer van AZ Alnog in om twee keer te scoren. Met name de goal van Eriksen (zijn tweede van de middag) was van een bijzondere schoon heid. Na 80 minuten liet hij de bal met een ferme knal van afstand over de AZ-keeper heen ploffen: 5-1. 'Een fantastische goal,' beaamde De Klerk. 'Het lijkt wel of hij het patent op de "vallende bal" heeft.' In de slotminuut kreeg invaller Allon Worms nog één keer de handen op elkaar. Nadat collega-invaller Yan- nick Wildschut op de linkerflank twee AZ-spelers in de luren had gelegd, had hij oog voor de vrijstaande Worms. Dankbaar bepaalde hij de eindstand op 6-1 'Ik moet de jongens een groot compliment maken,' be sloot De Klerk. 'Iedereen had vanmiddag zijn waarde. Kijk bijvoorbeeld ook naar Florian Jozefzoon, die met vier assists een groot aandeel in onze doelpunten had. We werken er hard voor en de druk is hoog. Nu moeten we dit proberen vast te houden.' IK BEN AJACIED. W,.' Ai-aanvoerder Rodney sneijder probeert op de been te blijven. Zijn ploeg deed dat in ieder geval moeiteloos: 6-1 tegen AZ.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 6