AJAX LOOPT AVERIJ OP I Ajax moest in de uitverkochte Grolsch Veste van FC Twente drie dure punten prijsgeven. De Am sterdammers misten de sprankeling én noodzake lijke creativiteit in hun eigen spel en hadden geen antwoord op de kopgoal van Bryan Ruiz: 1-0. Ajax liep daarmee averij op in de titelrace. Koploper Twente en titelconcurrent PSV verstevigden juist hun topposities. Gabri keerde tegen de Tukkers terug in het basiself tal. De Spaanse middenvelder was in de krachtme ting met Dinamo Zagreb nog uit voorzorg aan de kant gehouden. Gabri vormde met Demy de Zeeuw en Eyong Enoh lang een solide trio op het midden veld. Siem de Jong - in Zagreb nog plaatsvervan ger van Gabri - nam plaats op de reservebank. De basisploeg bleef voor de competitietopper verder onveranderd. De ingeslepen automatismen bleven daarmee grotendeels in stand. Toch was een aanpassing al vroeg in de topper noodzakelijk. Uitgerekend de man die zich pas re cent verzekerde van een basisplaats, moest al in de openingsfase naar de kant. Voor Marko Pante- lic duurde de krachtmeting met de Tukkers slechts zestien minuten. De Serviër liep waarschijnlijk een scheurtje of verrekking in de hamstring op en werd gewisseld voor Miralem Sulejmani. Ajax zag zich derhalve al snel geplaatst voor noodzakelijke om zettingen in de tactiek. De koploper van de Eredivisie nam vanaf het begin van de wedstrijd veel initiatief. Vooral voor de rust had Ajax het bij vlagen lastig, al kwamen de Am sterdammers er wel een paar keer levensgevaar lijk uit. Het uitstekende positiespel van de ploeg van trainer McClaren zorgde ervoor dat de gasten vaker achter de bal (én dus hun tegenstander) aanliepen dan ze lief was. Ajax was desondanks allesbehalve kansloos en creëerde wel degelijk enkele mogelijkheden en kansjes. De balans in de wedstrijd was er een die lichtjes uitsloeg in het voordeel van de thuisformatie. Luis Suarez was in de openingsfase namens Ajax nog het dichtst bij een doelpunt. De Uruguayaan trof echter de lat. Een klein kwartier later punterde de Ajax-aanvoerder een bal in het zijnet van het doel van oud-Ajacied Sander Boschker. De Tukkers zagen hun goede spel snel na de rust bekroond met een treffer. Twee minuten na de hervatting hielp Bryan Ruiz zijn ploeg met een kopbal aan een voorsprong. De Costa Ricaan pro fiteerde na een vlijmscherp aangesneden vrije rig, 26 W TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 26