terügblk RBBHHHKSRSBHHtëSSSfefc». SPOOKDECOR INSPIREERT AJAX TOl In de vierde speelronde van de groepsfase van de Europa League deed Ajax prima zaken, in Kroatië eindigde ook de terugwedstrijd tegen Dinamo Za greb in een eenvoudige zege voor de Amsterdam mers. Ajax bleef in Zagreb voor de zeventiende keer op rij ongeslagen in een officieel duel. Op 16 augustus leed het team van Martin Jol voor het laatst een nederlaag (tegen PSV, 4-3). Ook in de hoofdstad van Kroatië zette Ajax de goede reeks voort. Het leverde de Amsterdamse equipe boven dien een prima uitzicht op Europees overwinteren op. Ook medekoploper Anderlecht maakte tegen Timisoara geen fout (3-1). Het duel werd gespeeld zonder publiek, - een straf die Dinamo Zagreb kreeg opgelegd vanwege sup- portersrellen bij het Europese duel met Timisoara. Slechts 160 als Vips' aangemerkte Ajax-supporters waren getuige van de wedstrijd. Na dertien minuten klonk er voor het eerst gejuich uit de kelen van de Ajax-vips. Een vrije trap van Urby Emanuelson werd door Marko Pantelic van dichtbij binnengeschoten. De vroege voorsprong bracht Ajax in een zetel. Bovendien speelde de thuisploeg zonder de doorgaans bloedfanatieke eigen aanhang niets klaar in het lege stadion. Daarnaast miste het zijn sterspeler Mandzukic (enkelblessure) en de geschorste Badelj. Sivonjic bezorgde Stekelenburg met twee simpele schoten het enige werk voor rust. Na een klein half uur kreeg Siem de Jong, die de uit voorzorg buiten de selectie gelaten Gabri verving, een prima schietkans. Via een corner van Urby Emanuelson mikte hij de bal via de keeper over het doel. Enkele minuten later (in de 35ste minuut) maakte Dinamo het zichzelf nog een stukje moei lijker dan ze het in eigen huis al hadden. Cufré gaf Ajax-aanvoerder Luis Suarez onder de ogen van de scheidsrechter een elleboogstoot, waarna de thuisploeg het resterende uur met tien man verder moest. in de extra speelminuut van de eerste helft stel de Ajax de zege definitief veilig. Demy de Zeeuw kopte op aangeven van Suarez op fraaie wijze raak waardoor Ajax met een riante 0-2-voorsprong de kleedkamers op kon zoeken. 'Je zou bijna denken dat het een voordeel was zonder publiek,' sprak Jol

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 24