iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii -n AJAX MAAKT HANDVOL TREFFER Ajax beleefde een bijzonder fijne middag tegen Feyenoord. In de Amsterdam ArenA stonden na het laatste fluitsignaal fraaie cijfers op het score bord: 5-1. Demy de Zeeuw luisterde zijn eerste Klassieker met twee doelpunten op. Urby Emanu- elson, Gregory van der Wiel en Luis Suarez com pleteerden de handvol Ajax-treffers. Landzaat scoorde tegen. Feyenoord eindigde het duel van wege twee rode kaarten met negen man. Vooral in de tweede helft viel er voor de 51.028 Ajacieden in het stadion genoeg te genieten. De 1-O-ruststand door een treffer van De Zeeuw op aangeven van Marko Pantelic bleek een goede steun in de rug om na rust enthousiast van start te gaan. Ook de rode kaart voor Feyenoorder Stefan Babovic (overtreding op Vertonghen), een minuut na de openingstreffer, zette Ajax bij voorbaat al de hele tweede helft op een nume rieke voorsprong. Daarbij moet worden aangetekend dat Feyenoord halverwege de eerste helft twee keer in de buurt van de openingstreffer kwam. Ron vlaar zag zijn afstandsschot tegen de paal belanden en even la ter zijn kopbal gepakt door Maarten Stekelenburg. Ajax zette daar een minuut voor de treffer van De Zeeuw ook een schot tegen de paal tegenover. Op aangeven van de doelpuntenmaker eindigde de inzet van Pantelic tegen de staander. Direct na de hervatting pakte Ajax het goed op. 'We hebben in de tweede helft met veel am bitie gespeeld,' sprak Martin Jol na afloop. Hij benoemde daarbij ook de 'geweldige goal' van Emanuelson, die de voorsprong in 47ste minuut op schitterende wijze verdubbelde. De Ajacied had de smaak toch al goed te pakken na zijn twee treffers in het gewonnen bekerduel tegen FC Dor drecht. Tegen Feyenoord schoot hij op aangeven van Vurnon Anita de 2-0 binnen. Vanuit de stuit rondde hij de door hemzelf opgezette aanval met een stevige knal met links mooi af. Ajax zette daarna door. Van der Wiel en De Zeeuw namen met een afstandsschot allebei een optie op de derde treffer. Die kwam er uiteindelijk in de 58ste minuut, van de voet van Van der Wiel. De Ajax-verdediger zag zijn aanvallende impulsen beloond met een treffer, die hij net als Emanu elson zelf inleidde door de combinatie met een teamgenoot (Pantelic in dit geval) op te zoeken.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 22