AJAX VERSPILT KOSTBAR m A "V»! Ajax voorzag een pover bekeroptreden op de val reep toch nog van een wonderschoon slot. De Amsterdammers hadden tegen de Schapenkop pen van FC Dordrecht een verlenging nodig voor een plek in de vierde ronde van het KNVB Beker toernooi. Twee goals van Urby Emanuelson bleken goud waard aan de Krommedijk. Het elftal van Martin Jol was bij de aftrap op twee plaatsen gewijzigd. Vergeleken met de gewonnen uitwedstrijd tegen AZ (2-4) begonnen Luis Suarez en Toby Alderweireld op de bank. Oleguer (cen trale verdediger) en spits Dario Cvitanich kregen de kans om zich te profileren. Demy de Zeeuw moest zich op de wedstrijddag ziek afmelden bij zijn trainer. Zijn plek in de wedstrijdselectie werd ingenomen door Mitchell Donald. In een rommelige eerste helft lukte het de Amster dammers niet te overtuigen. Vooral de aanvoer richting voorste linie verliep moeizaam. Dario Cvita nich vocht verbeten zijn duels uit voorin, maar was telkens ongelukkig of onhandig in de afronding. De flankspelers Miralem Sulejmani en Dennis Romme- dahl/Kennedy (de Deen moest er halverwege de eerste helft af met een hamstringkwetsuur) had den het ook moeilijk tegen de fysieke sterke laatste linie van FC Dordrecht. Het warrige optreden van arbiter Liesveld had ook zijn weerslag op de wedstrijd. De scheids rechter was bij vlagen moeilijk te volgen in zijn beslissingen. Wat aan de ene zijde van het veld werd getolereerd, werd even later aan de over zijde afgeblazen of zelfs bestraft met geel. Ook een handsbal van oud-Ajacied Didi Longuet in het Dordtse doelgebied bleef onbestraft. Niette min hadden de Ajacieden het vooral aan zichzelf te wijten dat voor rust weinig kansen werd afge dwongen. Stroperig en ineffectief Amsterdams spel speelde de club uit de Jupiler League in de kaart. Sterker, het waren vooral de Zuid-Hollanders die gevaarlijk waren. In het eerste kwartier voorkwam Maarten Stekelenburg met twee prima reddingen een achterstand. 'Steek' bleef uiterst koel op een vrije trap van Johan Versluis en (later) een inzet van spits Genero Zeefuik. De rustperiode die Suarez was gegund, beperk te zich tot een helft. Ajax had behoefte aan een aanspeelpunt voorin. De Uruguayaan verving in de rust Cvitanich. Zonder er zelf wezenlijk aan bij te dragen, betaalde de aanwezigheid van Suarez zich direct uit. Nog geen minuut na de hervatting bracht Miralem Sulejmani de bal knap bij Urby 20 TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 20