BH 15 INTERVIEW W fa Angst dat hij door zijn aanhoudende fysieke proble men buiten beeld zou raken bij de nieuwe trainer Martin Jol, voelde Gabri niet. 'Ik loop lang genoeg mee om daar niet wakker van te liggen. En "de chef" heeft vanaf het begin laten blijken dat hij weet wat ik kan. Ik heb een goede relatie met deze trainer. Hij heeft veel aandacht aan me besteed, ook toen ik niet met de groep kon meetrainen.' Al ruim voordat Gabri vorige maand als invaller in de wedstrijd tegen Willem II zijn rentree in Ajax l maak te, liet Jol optekenen dat hij wel iets zag in een mid denveld bestaande uit Demy de Zeeuw, Eyong Enoh en de Spanjaard - precies de samenstelling waarmee de Amsterdammers de voorbije weken aan de aftrap verschenen. 'Het pakt goed uit. We spelen op een van zelfsprekende manier samen, niet zozeer op basis van afspraken maar vooral via natuurlijke wisselwerking. Maar laten we eerlijk zijn: ik ben in de ploeg geko men toen Ismail Aissati geblesseerd raakte. Hij is nu gelukkig op de weg terug. En Urby Emanuelson kan natuurlijk ook perfect op het middenveld spelen. Zo blijven er genoeg opties om te variëren. De kracht en de tactiek van de tegenstander zullen daar vaak een rol bij spelen.' OP DE GOEDE WEG Al met al denkt Gabri dat Ajax vooralsnog meer aan spraak kan maken op de landstitel dan de afgelopen jaren. 'Oké, we hebben twee wedstrijden verloren, van PSV en FC Twente. Dat zijn ook meteen onze concur renten. Maar toch: als je ziet hoe we de laatste weken spelen, dan zijn we ontegenzeggelijk op de goede weg. De manier en de intensiteit van trainen is heel anders dan vorig jaar. En iedereen heeft de houding dat hij zichzelf constant wil verbeteren. Dat is de basis, denk ik. Die wedstrijd in Enschede hadden we ook echt niet

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 15