'Ik heb al vaker gezegd dat het me mooi lijkt als ik later kan vertellen dat Barcelona en Ajax de enige clubs zijn waarvoor ik heb gevoetbald' TRAINERSVAK Drieënhalf jaar later mag de conclusie zijn dat de mid denvelder goed heeft kunnen aarden in Amsterdam. 'Ik heb al vaker gezegd dat het me mooi lijkt als ik la ter kan vertellen dat Barcelona en Ajax de enige clubs zijn waarvoor ik heb gevoetbald. Dat idee heb ik nog steeds. Ik heb het hier prima naar mijn zin, voel me heel erg gewaardeerd door de mensen bij de club. En mijn contract loopt nog anderhalfjaar door, dus voor lopig ben ik hier nog wel even.' Straks, als hij zijn actieve carrière heeft afgesloten, gaat hij op voor het trainersvak. Een tijdje terug meld de hij zich aan bij de Spaanse bond, die een versnelde cursus aanbiedt voor spelers die ten minste acht sei zoenen in de Primera Division hebben gespeeld of een bepaald aantal interlands achter hun naam hebben staan. 'Roger en Ismael Urzaiz doen die cursus inmid dels ook. Het is een zeer intensief traject, waarbij je alle facetten van het trainersvak krijgt voorgeschoteld. Ik weet nog niet wat ik er precies mee wil gaan doen. Werken met jeugdspelers ligt me wel. Ik merk dat ik het leuk vind om toe te kijken bij trainingen hier op de Toekomst.' Hoe lang zijn verblijf in Nederland uiteindelijk zal duren, hangt volgens de Spanjaard af van diverse fac toren. 'Maar vooral van hoe ik de komende maanden zal presteren. Ik hoop fit te blijven en van waarde te kunnen zijn voor de ploeg. Als dat lukt, zal er op een gegeven moment vanzelf een gesprek met de clublei ding komen.' Gabri ziet de vorige jaargang wat dat betreft als een voorbeeld van hoe het niet moet gaan, zegt hij. 'Voor mij persoonlijk was het een seizoen om zo snel mogelijk te vergeten. Ik rolde van de ene blessure in de andere en heb nauwelijks iets voor het team kunnen betekenen.' Zestien competitiewedstrijden kwamen er achter zijn naam, tegen 26 en 31 in de twee seizoenen daarvoor. 'Het was teleurstellend, maar dat gold niet alleen voor mij. Iedereen zal het als een domper hebben ervaren.' ACHILLESPEES Eind vorig seizoen vertrok Gabri voor anderhalve maand naar zijn vaderland, waar hij onder begeleiding van een bevriende fysiotherapeut in alle rust herstelde van een enkelblessure. Trainen deed hij op het op leidingscomplex van FC Barcelona, de evenknie van de Toekomst. 'Hier bij Ajax brak precies een drukke periode aan, met veel wedstrijden. Ik zou eigenlijk maar een beetje in de weg lopen. Dat wilden we voor komen. Natuurlijk was het ook leuk om even terug te zijn bij mijn oude club, al heb ik nauwelijks bekenden gesproken. Ik was puur bezig met mijn herstel en mijn trainingstijden waren altijd tegengesteld aan die van het eerste elftal.' Fit keerde hij terug naar Amsterdam, maar de voor bereiding op het nieuwe seizoen was nog maar net begonnen of een nieuwe episode in de lange reeks van fysieke malheur diende zich aan voor de drievoudige Spaanse international. Tijdens een onderling partijtje op de training kreeg ik last van een achillespees. Het heeft een tijdje geduurd voordat de pijn weg was. Dat is typisch voor zo'n blessure. Het herstel gaat met ups en downs. De ene dag denk je dat je genezen bent, maar de volgende dag kan het zomaar terug zijn.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14