?L«* i'J Vorige week behaalde FC Twente een 2-1 zege bij Roda JC. Hoe kijk je terug op die wedstrijd? "Het belangrijkste was dat we de drie punten pakten. In de eerste helft tikten we de bal aardig rond en wisten we veelvuldig de vrije man te vinden. Daar maakten we goed gebruik van en we namen ook een 2-0 voorsprong. In de tweede helft was het spel minder. We kwamen onder druk te staan en konden de bal niet meer vasthouden. In zo'n situatie is het belangrijk als team rustig te blijven en ook na een tegengoal niet van slag raken." Hoe kijk je tegen je eigen spel van dit seizoen aan? "Verdedigend kan ik nog stappen maken, maar ik heb de lijn van vorig seizoen kunnen doortrekken. Als ik nu terugdenk aan een jaar geleden, het mo ment dat ik naar FC Twente kwam, had ik niet verwacht zo'n ontwikkeling als voetballer door te maken. Ik ken mijn voetbalkwaliteiten, maar het is sneller gegaan dan gedacht." "Ik vind dat het dit seizoen aardig gaat en ten opzichte van vorig seizoen is er voor mij niet zo heel veel veranderd in het spel. Nu heb ik met Bryan Ruiz een linksbenige speler voor mij en vorig seizoen met Marco Arnautovic een recht- spoot. Toch hoef ik in een wedstrijd niet veel anders te handelen. Bryan is een speler die ook graag naar binnentrekt en net als ik op intuïtie speelt." Is de ontmoeting met Ajax er eentje om extra naar uit te kijken als voet baller? "Ik heb bij elk duel dezelfde wedstrijd beleving. Ook bij het duel van vandaag. Bij elke wedstrijd is er een doelstelling en dat zijn de punten. Als je eenmaal op het veld staat is alles hetzelfde. Je weet dat vandaag veel ogen gericht zullen zijn op deze wedstrijd, maar daar verandert voor mij in de beleving naar de wedstrijd toe niets aan." Hoe kijk je aan tegen het Ajax van dit seizoen? "Voor mij is Ajax samen met PSV de grote favoriet voor de landstitel. Onder een nieuwe trainer heeft Ajax dit seizoen laten zien wedstrijden op overtuigende wijze te kunnen winnen. Zowel Ajax als PSV hebben denk ik over een heel seizoen de langste adem. Wij willen in de Eredivisie zo lang mogelijk meedraaien." Waar zal FC Twente vandaag extra attent op moeten zijn? "Ik vind het middenveld van Ajax ijzer sterk. Met De Zeeuw, Gabri en Enoh heeft Ajax drie middenvelders die defensief uitstekend staan en veel duels winnen. Daarnaast kunnen deze spelers offensief ook veel uitrichten. Luis Suarez is een topspeler, maar Ajax heeft ook Urby Emanuelson. Een speler die goed in vorm is en ik vandaag in het veld vaak tegen ga komen. We zullen zien hoe het allemaal gaat lopen." Twente Thuis - FC Twente - Ajax 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 7