"Ik zie ons als team iedere wedstrijd verder groeien" "We doen dit jaar nog- op drie fronten mee. De competitie, de KNVB-beker en de Europa League. Het zou toch mooi zijn als we in een van deze drie competities een prijs kunnen winnen, maar het liefst alle drie", zo zegt Ver- tonghen. "Het wordt in ieder geval weer tijd om prijzen te pakken". De seizoensstart is in ieder geval goed, met 29 punten uit twaalf wedstrijden doen de Amsterdammers in de Ere divisie mee om de bovenste plaatsen. "We staan drie punten achter FC Twente en het wordt vandaag een wedstrijd waarin wordt gestreden om de koppositie. Als wij winnen van FC Twente en PSV verliest vandaag van ADO Den Haag, dan staan wij bovenaan. Daarnaast doen we na de overwinning op FC Dordrecht ook nog volop mee in de KNVB-beker en staan we er in de Europa League ook goed voor." Een goede organisatie en een enorme 'drive' zou volgens Jan Vertonghen weieens de sleutel tot succes kunnen zijn. "De laatste weken valt alles op zijn plaats. In de eerste weken van de competitie verloren we de uitwed strijd tegen PSV, maar de laatste tijd raken we als team steeds beter op elkaar ingespeeld. De trainer hamert ons constant op zijn visie. Een visie van hartstocht en geestdrift, waarin wij graag mee willen gaan. De spe lers gaan echt voor elkaar door het vuur. De laatste wedstrijden resul teert dat ook in aanvallend en goed voetbal, we winnen nu ook de grote wedstrijden, zoals tegen Feyenoord en AZ." Niet alleen de ontwikkeling die Ajax doormaakt stemt hem gerust, ook over zijn eigen ontwikkeling is Vertonghen tevreden. "Ik speel niet slecht. Ik heb het afgelopen half jaar veel blessures gehad, maar ben daar tot nu toe goed bovenop gekomen. Je hebt natuurlijk mindere wedstrijden, maar ik ben zeker niet ontevreden. Ik heb nu dan ook zin om lekker bij Ajax te voetballen en dan zien we wel waar we aan het einde van het seizoen staan." De wedstrijd tegen FC Twente zal volgens Vertonghen een "echte top per" zijn. "Er zal gevoetbald worden op het scherpst van de snede. Ik ben erg onder de indruk van het spel van FC Twente, zij spelen erg leuk voetbal. Maar wij draaien de laatste tijd ook erg goed. We zullen ons in ieder geval niet aanpassen aan het spel van FC Twente. We zullen zelf dominant aanwezig moeten zijn en de tegenstander ons spel opdringen." Met de koppositie als inzet zijn de belangen voor beide teams groot. "Ik schat de kansen op fifty-flfty", zo kijkt Jan Vertonghen alvast vooruit. "Ik zie ons als team iedere wedstrijd verder groeien. We worden een echt team en we winnen nu ook de grote wedstrijden Twente Thuis - FC Twente - Ajax 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 17