AJAX WINT 'WEDSTRIJD VAI\ De ontmoeting tussen AZ en Ajax leverde liefst zes doelpunten op, vier voor Ajax en twee voor de regerend landskampioen: 2-4. Beide helften lieten zich op geen enkele manier met elkaar vergelijken. Het leverde binnen anderhalf uur een wereld van verschil én een belangrijke zege voor Ajax op. De verwachting dat het een beladen wedstrijd zou worden, kwam uit. In de aanloop naar de Noord- Hollandse derby waren er genoeg ingrediënten die de strijd tussen AZ en Ajax van een extra dimensie zouden voorzien. Op het shirt van AZ ontbraken de letters DSB. De recente ontwikkelingen rondom het gevallen imperium van AZ-voorzitter Dirk Sche- ringa heeft zijn sporen in Alkmaar nagelaten. En dan was er de terugkeer van Demy de Zeeuw. De middenvelder van Ajax speelde de afgelopen vier seizoenen voor AZ en nam daar afgelopen zo mer afscheid met het kampioenschap. Zijn rentree in de kaasstad, dit keer in Ajax-shirt, ging niet on gemerkt voorbij. De Zeeuw bleef er ogenschijnlijk rustig onder, maar kwam mede door het tactische plan van AZ voor rust moeilijk in de wedstrijd. AZ bepaalde in de eerste 45 minuten de toon van de wedstrijd. De aanvalsdrift van de landskampi oen leverde een aantal gevaarlijke situaties voor het doel van Stekelenburg op. De climax van de kansen ontstond in de 28ste minuut, toen ach tereenvolgens Stijn Schaars met zijn inzet de paal raakte en enkele tellen later Mounir El Hamdaoui de score opende: 1-0. De Eredivisietopscorer van vorig seizoen zette de thuisploeg op aangeven van Brett Holman op voorsprong. Na rust keerde de wedstrijd volledig om. Gabri ver ving Marko Pantelic, waardoor Ajax een extra con troleur op het middenveld kreeg. Ook De Zeeuw kon daardoor meer aan voetballen toekomen. Net als in de eerste helft spitste het overwicht van - in dit geval - Ajax zich toe op één minuut. Eerst werd een prachtig schot van Emanuelson tot doelpunt gepromoveerd. Vanaf halverwege de helft van AZ schoot de Ajacied de bal ter hoogte van de linker zijlijn over AZ-keeper Romero heen. De sluitpost van het Argentijnse elftal stond te ver voor zijn doel, waardoor het schot van Emanuelson doel treffend binnenviel: 1-1. Enkele tientallen tellen later was het wéér raak. Ét,. W TERUGBLIK Éf mMI

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 25