SOLIDE SPELEND AJAX DOEI Ajax deed in de thuiswedstrijd tegen Dinamo Za greb uitstekende zaken in poule A van de Europa League. Tegen de historische statistieken in bleven de Ajacieden uitstekend op de been: 2-1. 'Ik ben op gelucht over en blij met dit goede resultaat,' sprak Jol na afloop met een tevreden lach op het gezicht. Het treffen met de Kroaten was een weerzien met een oude voetbalbekende. in 1998 stonden de gas ten nog als Croatia Zagreb tegenover de Ajacieden. Croatia won zijn uitwedstrijd met 0-1. in 2007 ging 'Dinamo' er in de ArenA opnieuw vandoor met een overwinning (2-3). in plaats van Ajax plaatsten de Kroaten zich dat seizoen met die laatste zege voor de groepsfase van de toenmalige UEFA Cup. Ajax was toch al gewaarschuwd voor de kracht van de opponent. Dinamo bezocht de ArenA deze der de maal als de koploper van de Kroatische Eredi visie. Het Amsterdamse belang was vooraf helder. Na eerdere remises in de Europa League tegen FC Timisoara (0-0) en RSC Anderlecht (1-1) was Ajax eigenlijk alleen gebaat bij een driepunter. Ajax beleefde een onvervalste droomstart. Aan voerder Robert Kovac ging al na twee minuten spe len dom in de fout tegen Luis Suarez. uitgerekend de meest ervaren man bij de Kroaten veroorzaakte daarmee een penalty. Net als in de thuiswedstrijd tegen Willem ll ontfermde Suarez zich direct over de bal. Tegen de Tilburgers zag de Uruguayaan zijn flauwe inzet nog gekeerd. Suarez schoot zijn penalty ditmaal wél scherp genoeg in, waardoor doelman Filip Loncaric kansloos was: 1-0. Met Urby Emanuelson terug in de basis (de links- poot was tegen Willem II geschorst) kwamen de Amsterdammers voor rust nauwelijks in de proble men. Jan Vertonghen was de onbetwiste leider van zijn defensie. Demy de Zeeuw was weer dwingend aanwezig op het middenveld, terwijl Micky Sulej- mani, Marko Pantelic en Luis Suarez een redelijk ingespeeld aanvalstrio vormden. Vooral Vertong hen liet zich zien. De Belg was attent in de duels, verloor geen gevecht en gaf zodoende vrijwel niets weg. Illustratief voor het sterke optreden van Ver tonghen: na een dik uur 'meehobbelen' werd spits Dimitrios Papadopoulos naar de kant gehaald. Suarez had de Ajacieden al snel aan een tweede treffer kunnen helpen. De vrije trap van De Zeeuw werd bijna getoucheerd door de Ajax-aanvoerder. Omdat Suarez de bal nét niet genoeg raakte, werd Loncaric ook nét niet verrast. Aan de vrije trap van de middenvelder ging een curieus moment vooraf. Arbiter Thomas Einwaller dacht Emanuelson zijn twee gele kaart te geven wegens (vermeend) tijd- rekken. De Oostenrijker stopte het rood vliegens vlug terug in de borstzak toen hij begreep dat de eerste gele kaart niet naar de middenvelder, maar naar linksback Vurnon Anita was gegaan. Iets later zag Suarez een scherp aangesneden vrije trap in het zijnet belanden. 1+0^ 24 VS' TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23