AJAX KRIJGT SMAAK PAS Ajax hield het lang spannend tegen Willem II. in de extra tijd van de eerste helft wees Eyong Enoh de Amsterdammers met zijn 1-0 uiteindelijk de juiste weg. Ajax eindigde het treffen zelfs swin gend, met dank aan de treffers van Miralem Sule- jmani, Marko Pantelic, Luis Suarez én de rentree van Gabri. Tergend lang leken de Ajacieden zich stuk te lo pen op de verdedigingsmuur die doelman Mai- kel Aerts voor zich had opgetrokken. Luis Suarez was de voornaamste plaaggeest voor de Tilbur- gers. De Uruguayaan slaagde er een aantal keer in zichzelf in kansrijke positie te brengen. Het handjevol doelpogingen in het eerste half uur liep nergens op uit. De kansen die vóór de Ajax- aanvoerder werden gecreëerd bleven ook lang zonder resultaat. Dan weer stond een uitschuif- baar been van de gasten een treffer in de weg, een andere keer voorkwam de ervaren Aerts een Amsterdamse treffer. De goalie kreeg volop gelegenheid om in de wed strijd te groeien. Aerts had vaak een antwoord op de Ajax-aanvalsgolven die op hem afkwamen. Aerts slaagde er zelfs in een penalty van Suarez te keren. De strafschop werd na een klein half uur spelen ingeleid door een handsbal van de meever dedigende Frank Demouge. Waakzaamheid was geboden bij de doelpuntloze tussenstand. Vooral spits Demouge slaagde erin gevaar te stichten voor het doel van Stekelen burg. Na een zeldzaam slippertje van Toby Alder- weireld kreeg Demouge zijn royaalste kans. De spits kreeg ruim baan richting 'Steek' maar prikte de bal vervolgens nét voorbij de verkeerde kant van de paal. Ook Said Boutahar (over via Steke lenburg) en Bart Biemans (balletje net over) wa ren gevaarlijk. Eyong Enoh bezorgde de thuisploeg in de extra tijd van de eerste helft alsnog de voorsprong. De Kameroener ontving de bal van een slecht uitver dedigende Willem ll'er en besloot een korte drib bel met een leep en scherp aangesneden schot. Nog geen tien tellen later floot Van Boekei voor de rust. Ajax had toegeslagen op een psychologisch ijzersterk moment. Het eerste applaus in de tweede helft werd ge oogst door Gabri. De Spanjaard maakte na een lange periode van blessureleed zijn rentree in de wedstrijdselectie. Alleen al bij het warmlo pen kreeg de middenvelder de handen op elkaar. '"fiö 22 W TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 21