MAURO ROSALES UITBLINKER AAN AJAX-ZIJDE n Vijfjaar terug laatste Klassieker-puntendeling in Amsterdam ArenA LJ tekst Monique Janse via de rechterkant op te bouwen,' verklaarde de trainer na afloop. Maar het zat Koeman tactisch gezien niet mee, want hij moest na een kwartier de geblesseerd geraakte Ste ven Pienaar al wisselen en na ruim een half uur verliet ook troef De Jong met een hoofdwond het veld. Voor hem kwam Johnny Heitinga, waarna een groot deel van de hele opstelling door elkaar werd geschoven om iedereen op zijn meest ideale plek neer te zetten. Ajax had net voor die onrustige wisselingen wel de leiding genomen. Weer was het Mauro Rosales die zijn ploeg een belangrijke dienst bewees. Na zijn twee goals een week eerder in Tilburg zette Rosales zelf de aanval op via de linkerkant en nadat de bal via een aantal schijven op links (Rafael van der Vaart en Yannis Ana- stasiou) was verdergegaan, stond de rappe Argentijn alweer op rechts klaar om met een mooi en hard schot Gabor Babos te verslaan, 1-0. Er waren 27 minuten gespeeld. Maar nog voor de rust stonden de Rotter dammers weer op gelijke hoogte. Dirk Kuyt liet doelman Hans Vonk kansloos, 1-1. In de tweede helft leunde Feyenoord zwaar ach terover. Ajax mocht en kon een overwicht creëren, maar tot meer treffers leidde dat niet. Toen Koeman ook zijn derde wissel niet uit tactisch oogpunt maar vanwege een nieuwe blessure moest doorvoeren - Van der Vaart ging eruit - was het over en uit met de creativiteit. 'Misschien dat al die gedwongen wissels wel meespeelden in het terugvallen van het niveau in de tweede helft,' sprak Koeman tot slot. 'Je verliest toch drie internationals en ik kon niets meer doen richting het einde van de wedstrijd. In de tweede helft leden we te veel balverlies, maar was er wel veel dreiging. We zijn ook niet gelukkig geweest. Ik ben tevreden over de uitvoering, niet over het resultaat.' et is bijna - op dertien dagen na - vijf jaar geleden dat Ajax en Feyenoord hun laatste remise in de ArenA overeenkwamen. Daarna wonnen de Rotterdammers in 2005, maar zegevierden de Amsterdammers in de meest recente vier Amster damse edities van de Klassiekers. Maar op 14 november 2004 deelden de aartsrivalen de punten en met dat resultaat waren de gasten meer tevreden dan Ajax. 'Ik ben tevreden over de uitvoering,' sprak de toenmalige Ajax-trainer Ronald Koeman dan ook na het 1-1 -gelijk spel. 'Maar niet tevreden over het resultaat.' Hoewel Koeman had beloofd niet te veel aan het elftal te zullen sleutelen, zag hij zich toch gedwongen en kele wijzigingen door te voeren. Zo was John O'Brien geblesseerd en wilde hij met Nigel de Jong én Tomas Galasek extra defensieve accenten op het middenveld aanbrengen, wat ten koste ging van Nourdin Boukha- ri. Nou ja, vooral van zijn positie, want Ajax opereerde zonder echte linksbuiten. 'Om Feyenoord te dwingen Vijfjaar terug was de Argentijn Mauro Rosales niet te temmen door de Feyenoord-defensie. Geven de Zuid-Amerikanen vanmid dag de doorslag?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 19