'Ajax - Feyenoord heb ik nog niet meegemaakt. Ik ben benieuwd. Ook hier zal het zo zijn dat het team met de grootste wil en de sterkste motivatie uiteindelijk de wedstrijd wint' heb een gezin gesticht. Dat maakte me als mens een stuk rustiger, stabieler en volwassener. Sindsdien sta ik mijn mannetje en laat ik me niet meer leiden door allerlei dubieuze managers en andere louche figuren.' Bij Rode Ster (Crvena Zvezda in het Servisch) kwam het talent van Pantelic eindelijk tot volle wasdom. Vooral in zijn tweede seizoen speelde de spits er de pannen van het dak, met 21 goals in 29 competitie wedstrijden. 'We werden dat jaar kampioen en wonnen de beker. In de voorronde van de Champions League werden we uitgeschakeld door PSV, dat uiteindelijk zou doorstoten tot de halve finale. Thuis scoorde ik en wonnen we met 3-2, maar ja...' In Eindhoven werd het twee weken later 5-0. In eigen land maakte Pantelic ook een van de meest beladen derby's van Europa mee, de strijd tussen Rode Ster en Partizan Belgrado. 'Die wedstrijd is iets ongehoords. De supporters van Rode Ster en Parti zan leven het hele jaar eigenlijk alleen maar naar die twee onderlinge wedstrijden toe. Als je die wint, is het seizoen eigenlijk al geslaagd. De stadions liggen maar vijfhonderd meter uit elkaar en de rivaliteit is ongelofelijk. Het is niet echt te vergelijken met Ajax - Feyenoord, al heb ik dat nog niet meegemaakt. Ik ben benieuwd. Ook hier zal het zo zijn dat het team met de grootste wil en de sterkste motivatie uiteindelijk de wedstrijd wint.' Bij de tegenstander van vandaag maakt wellicht ook Ste fan Babovic zijn opwachting, de van FC Nantes gehuurde Serviër die Pantelic betitelt als 'een van mijn vrienden'. 'Stefan is een bijzondere jongen. Hij komt uit een ge goede familie, hij hoeft niet te voetballen om zijn brood te verdienen. Maar hij doet het dus puur uit passie voor het spel. Hij kan een heel grote speler worden.' De twee vrienden maakten al een paar keer samen deel uit van het Servische elftal, waarvan Pantelic re cordinternational is. Sinds het ontbinden van de Joe goslavische nationale ploeg in 2003 kwam de spits 28 keer in actie voor zijn land. Hij speelde mee in negen van de tien WK-kwalificatiewedstrijden, waarin Ser vië afrekende met topfavoriet Frankrijk en geduchte tegenstanders als Roemenië en Oostenrijk. Pantelic was zelfs een keer aanvoerder van 'de Witte Adelaars', toen zijn boezemvriend Dejan Stankovic een schor sing moest uitzitten. 'Dat we eerste zijn geworden in de kwalificatiereeks is natuurlijk mooi en zegt wel iets

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14