Interview met Edwin Gorter 8 Als we de kranten uit 1982 moeten geloven was Edwin Gorter de 'man of the match' tegen Ajax. De destijds nog maar zeventienjarige voetballer gaf het team van Johan Cruijff op zijn manier een lesje voetbal. Inmiddels is Edwin Gorter 46 jaar en verzorgt hij samen met zijn vrouw de distributie van het Cambridge-dieet in België, het dieet dat Sonja Bakker moet doen vergeten. Iets heel anders dus. "Maar voetbal is nog steeds het mooiste wat er is", aldus Gorter. "Mijn zoon Donny speelt bij NAC dus natuurlijk volg ik het Nederlandse voetbal op de voet. Daarnaast heb ik nog een tijdje als voetbalmakelaar gewerkt en nu ben ik bezig met een trainingscursus voor oefenmeester 1." Kortom: het leven bij de familie Gorter staat nog steeds in het teken van voet bal. We kunnen er toch trots op zijn dat zijn carrière als betaald voetballer begon bij DS'79. Aad de Mos, trainer van Ajax in 1982 had zijn oog ook op de aanvaller laten vallen maar de door tastendheid van Nico de Vries bracht hem bij DS'79. Zo gebeurde het dat hij op 17 januari 1982 aantrad tegen de club die hem graag had willen hebben en waar ook zijn grote idool, Johan Cruijff, speelde. "Ajax had net een trainingskamp achter de rug op de Antillen", vertelt Gorter, "in Nederland was het koud, het veld was keihard en dat waren de zonge bruinde spelers van Ajax niet gewend". Jonge spelers als Edwin Gorter en Cor Lems lieten zich niet intimideren door namen als Cruijff, Ling en Vanenburg. "Wij hadden niks te verliezen en we waren gretig". O

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 27