Anne Evers speelde met namen in de eerste helft een dominerende rol. Jammer voor hem was juist dat hij naast zijn sterke spel tot driemaal toe de kans kreeg om Ajax al in een vroeg stadium uit te schakelen. Twee keer verscheen hij alleen voor Piet Schrijvers. Beide malen moest hij de klasse doel man als zijn meerdere erkennen. Het eerste echte wapenfeit van Johan Cruijff voor de rust werd op knappe wijze door Marius Ciugarin rechtge zet. Terwijl de nummer veertien de bal inkopte, haalde Ciugarin de bal met een schitterende omhaal uit de doelmond. Na dat hachelijke moment strekte DS nog eens de ruggen en lie ten de Dordtse supporters zich van hun beste zijde zien. De dertiende man, een zo belangrijk wapen in een zwaar voet balgevecht, begon mee te spelen. Dik twintig minuten voor tijd viel de verdiende 1-0. Na een afgeslagen aan val van DS'79 moest de bal door Ajax via de rechterkant worden uitverdedigt, maar daar stond Hakim Braham. Terwijl Schrijvers zijn doel uitkwam en omhoog veerde omdat hij een hoog schot ver wachtte, kreeg Braham de bal half op zijn wreef. Onder Schrijvers door ver dween de bal in de touwen. DS juichte, de supporters brulde. DS'79 rook haar kans en stoomde door. Schrijvers kreeg maar net zijn vingertoppen onder een lob van Edwin Gorter, nadat DS via een wervelende actie maar net gestuit was door de buitenspelval. Het verwachte slotoffensief van Ajax kwam. DS hield evenwel stand. Onder daverende toe juichingen haalde DS triomfantelijk het einde.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23