*k aan az Sm Modelprof meetrainen met het eerste elftal. Toen ik deze zomer terugkwam van vakantie sprak Koeman me daarover aan. Hij wist het nog. De trainer zei me dat hij mij toen een goede speler vond, maar dat hij met Urby Emanuelson en Juanfran al twee goede linksbacks had. Ik was toen ook nog niet klaar voor het niveau. In dat gesprek gaf hij ook aan dat hij het leuk vindt dat ik me door de jaren heen zo goed heb ontwikkeld. Zijn trainingsmethodes zijn niet veel veranderd. Ook zie ik in zijn trainingsvormen parallellen tussen hem en Van Gaal. Het grote verschil is alleen dat je bij Van Gaal geen enkele slechte pass kon geven; hij zat direct op je huid. Koeman is meer relaxed en wil spelers een goed gevoel geven. Als je het zo bekijkt, dan is een mix tussen Koeman en Van Gaal dé ideale trainer." Wat vind je van het huidige Ajax? "Ajax is qua spelersmateriaal gelijk aan AZ. Ze hebben met Demy de Zeeuw een tactisch zeer goede speler aangetrokken. Zijn transfer is voor ons best wel een aderlating. In ons kampioensjaar was hij ontzettend belangrijk. Rasmus Elm en Pontus Wernbloom hebben nog wat tijd nodig om zijn niveau te halen. Voetbal in Nederland is heel anders dan in Scandinavië. Een andere goede speler is natuurlijk Luis Suarez. Zonder hem heeft Ajax een goed elftal, maar ze zijn wel erg afhankelijk van hem. Als Suarez weg zou gaan, dan wordt het bij Ajax heel veel minder. Als we hem uitschakelen, dan zijn we al een eind op weg. Vorig seizoen vond ik het leuk om tegen hem te spelen, je kunt niet verslappen. Voor mij zou het bewaken van Suarez dus een mooie kans zijn om de draad weer op te pakken." (DR) Waar veel voetballers de gesprekken met de media als onaangenaam tijdverdrijf zien, staat Moisander de pers altijd te woord. "Ik heb totaal geen probleem met Interviews na een wedstrijd. Het is onderdeel van mijn vak. Ook bij een verlies moet je er staan. Ik heb ook de slechte tijden meegemaakt, toen bij FC Zwolle niemand naar me omkeek. Ik was vooral in Finland bijna helemaal vergeten. De Finse journalisten dachten al dat het over was met mij. Maar direct nadat ik bij AZ had getekend kreeg ik een uitnodiging voor het nationale elftal en begon men weer positief over me te schrijven. Dat vond ik wel irritant. De Nederlandse journalisten kennen mijn historie en zijn wel altijd eerlijk geweest. Vandaar dat ik de pers altijd te woord sta. Ik heb liever deze aandacht dan vergeten te worden." AZ Speelt 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 13