IllHÉP AJAX 'NIET INVENTIEF GENOEG 1 Ajax hield aan de uitwedstrijd tegen Roda JC een punt over. Tien Amsterdammers, na rood voor Urby Emanuelson in de slotfase, bleven in Kerkra- de steken op 2-2. Ajax' topscorer Luis Suarez nam beide Ajax-treffers voor zijn rekening. Miralem Sulejmani had een basisplaats in het met 17.500 toeschouwers volgepakte Parkstad Lim burg Stadion. De Serviër nam, ten opzichte van de opstelling tegen Anderlecht, de plaats in van Ken nedy. Marko Pantelic en Luis Suarez verzorgden de (puur) aanvallende inbreng, bijgestaan door Sulejmani (die zich ook vaak liet zakken naar het middenveld) en de 'pure' middenspeler ismaïl Ais- sati. Demy de Zeeuw en Eyong Enoh bewaakten de balans in de middenlinie. Vooral De Zeeuw dacht en speelde vooruit. Defensief had Jol, vergeleken met het laatste Europa Leagueduel, niets veran derd aan zijn formatie. Net ais in Brussel was het eerste kwartier van de wedstrijd onbetwist voor de Amsterdammers. Pantelic bewees zich opnieuw als balvast aan speelpunt. Ook met een tegenstander in de rug bleef de Serviër overeind. Sulejmani verlengde de prima steekpass van zijn aanvoerder Suarez tot op de Limburgse paal. De Zeeuw zag zijn val lend ingekopte inzet net naast het doel verdwij nen. Het waren de grootste kansen voor Ajax in de openingsfase. Na het eerste kwartier knokten de Limburgers zich beter in de wedstrijd. De spaarzame kansjes die de ploeg kreeg, konden Maarten Stekelenburg niet verontrusten, al bleef waakzaamheid vereist bij de snelle, geelzwarte counters. Anouar Hadouir ontpopte zich voor rust tot de grootste kwelgeest voor de Amsterdammers. De aanvallende midden velder zag zijn inzet via een Ajacied op het dak van het doel eindigen. Ajax nam na 24 minuten spelen een voorsprong. Suarez schoot een strafschop onberispelijk voor bij doelman Castro, nadat Roda-verdediger Davy de Fauw hands had gemaakt. Nauwelijks een mi nuut later stonden de Kerkradenaars alweer naast Ajax. Matig verdedigen vormde de inleiding op de gelijkmaker van Arnaud Sutchuin Djoum. Hadouir slaagde erin om twee Ajacieden bij de cornervlag van zich af te schudden. De 'rommelige' inzet van 3 36 W TERUGBLIK i

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 34