AJAX GEEFT ZEGE OP DE --'Si 34 W TERUGBLIK Ajax leek lang lijnrecht af te koersen op een over winning op RSC Anderlecht. Prima spel bezorgde de Amsterdammers een verdiende voorsprong. Tegen tien Brusselaars ging het in de slotfase alsnog mis en moesten elf zeer teleurgestelde Ajacieden ge noegen nemen met een punt. Een avond die zo fraai en goed begon, eindigde na een aaneenschakeling van matige slotminuten als nog in mineur. Ajax was tot vlak voor tijd onbetwist de bovenliggende partij. Anderlecht profiteerde van een zeldzaam moment van matig verdedigen en Ajax kreeg de deksel keihard op de neus met een gelijkspel dat voelde als een morele nederlaag. Marko Pantelic maakte in het Constant Vanden Stock Stadion zijn debuut als basisspeler. De Ser viër nam - in vergelijking met de laatste wedstrijd tegen ADO Den Haag - de plaats in van Dario Cvi- tanich. Ismail Aissati en Eyong Enoh vormden sa men met de onvermoeibare Demy de Zeeuw het middenveld. Jan Vertonghen en Toby Alderweireld waren de twee centrale, nauwelijks te passeren kliffen in de verdediging. Dat de Amsterdammers bij rust nog doelpunt(en)- loos waren, mocht halverwege nog een klein mira kel worden genoemd. De gasten creëerden alleen al in het eerste kwartier drie 24-karaats kansen. Zo schonk Gregory van der Wiel zijn aanvoerder Luis Suarez een goede mogelijkheid uit een perfect verstuurde crosspass. Oog in oog met Silvio Proto werkte de Uruguayaan de bal tegen in plaats van voorbij de Anderlecht-doelman. Een paar minuten eerder zag de Amsterdamse captain een snoei hard ingeschoten inzet nog op de doellijn gekeerd door Bakary Sare. Uitgerekend de topschutter in de Ajax-selectie ramde de bal ook nog eens van dicht bij over, nadat De Zeeuw Proto eerder met een af standsschot tot het uiterste had gedwongen. Anderlecht zette daar bar weinig tegenover. De enige écht volwaardige kans die de Belgische re cordkampioen voor rust kreeg, werd over gekopt door oud-Ajacied Jelle Van Damme. Ook van het pas 16-jarige talent Romelu Lukaku ging wel gevaar uit, maar een echte bedreiging - op wat spelden- prikjes na - leek de piepjonge aanvaller niet voor de solide verdedigers. Dat de Ajacieden al snel veel kansen afdwongen, had ook te maken met de strijdwijze van de thuisploeg. Anderlecht schroomde niet om voor het eigen pu bliek met liefst vijf verdedigers op lijn te spelen. Met de voortdurend achteruit lopende Sare en Van Dam me - de mandekker van Kennedy - werd het initiatief voor rust definitief aan de gasten gelaten. Ajax kreeg en nam dan ook alle tijd om op te bou wen. De Zeeuw ontpopte zich opnieuw tot een prima verdeelstation. De kleine strateeg dook niet alleen overal op waar de bal was, hij bepaalde ook het tempo. Waar De Zeeuw was, was logischerwijs ook de bal en omgekeerd Het wachten was op de eerste Amsterdamse tref fer. Die kwam uiteindelijk in de 71ste minuut. Suarez mocht dan in de afronding een mindere voetbaldag beleven, met zijn assist op invaller Dennis Romme- dahl was helemaal niets mis. Het balletje over de Brusselse defensie belandde precies op de loop- ■EGON

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 32