ZAGREB STUURT AJAX EUROPA UIT Mokerslag na 1 -O-winst in Zagreb 29 '"«dl HISTORIE W tekst Monique Janse C ZHwee jaar geleden is het pas dat Ajax Dinamo Zagreb ook trof. Toen was de thuiswedstrijd geen pretje. Want Dinamo Zagreb bleek over twee wedstrijden te sterk voor de ploeg van de toenmalige Ajax-trainer Henk ten Cate. De coach reageerde na afloop onthutst. 'Dit is killing.' In een met 44.678 toeschouwers gevulde Amster dam ArenA (de seizoenkaarthouders van Ajax konden op donderdag 4 oktober gratis de ArenA binnen, als goedmaker voor de uitschakeling in de voorronde van de Champions League) verdedigde Ajax een 1-O-voor- sprong. Die was namelijk behaald in de thuiswedstrijd. Al na dertien minuten kreeg Ajax een eerste echte waarschuwing van Zagreb. Josip Tadic kopte op de paal na een voorzet van de Amsterdamse plaaggeest Mand- zukic. Na een goed halfuur was het wel raak. Gregory van der Wiel raakte Mandzukic en veroorzaakte zo een penalty. Aanvoerde Modric schoot ijskoud raak vanaf elf meter. 'Het was misschien niet slim van Greg om daar het duel op te zoeken,' zei Ten Cate. 'Maar ik neem het hem niet kwalijk, want volgens mij was het Dennis Rommedahl komt niet aan de bal. Dinamo Zagreb was Ajax op 4 oktober 2007 in eigen huis de baas. geen penalty.' Bij Ajax begon het pas na een dik uur voetbal, mede dankzij invaller George Ogararu, een beetje te lopen. Met name Luis Suarez kreeg een serie kan sen, maar de Zuid-Amerikaan Luis Suarez baalt stevig. Ajax valt van het Europese toneel. miste doelgerichtheid en stuitte ook vaak op de uitste kende doelman George Koch. Na negentig minuten was het nog altijd 0-1 en moest er verlengd worden. Dinamo Zagreb sloeg meteen toe in eerste helft van de verlenging. Mandzukic kopte van dichtbij raak uit een voorzet van de rechterkant. En nog voordat Ajax het door had was het 0-3. Opnieuw was het Mandzu kic die doel trof. Met een droog schot plaatste hij de bal langs zijn directe tegenstander John Heitinga en keeper Maarten Stekelenburg. Na de derde treffer liepen de tribunes, op het vak van de Kroaten na, langzaam leeg. Ajax zette op dat moment alles op alles (Jaap Stam fungeerde naast Klaas Jan Huntelaar en invaller Ismael Urzaiz zelfs als spits) om de stand te doen keren. Het leverde Ajax nog wel twee treffers op. Huntelaar zorgde meteen voor de 1-3 en vlak voor het laatste fluitsignaal ook nog voor de 2-3. Te weinig om Europees verder te mogen. We hebben kansen gecreëerd, maar niet benut. Dinamo sprong beter om met de kansen. Dit komt aan als een mokerslag,' zei Ten Cate. 'Het leek alsof er angst in de ploeg zat. Niemand durfde naar voren te voetballen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 27