daar echt op mijn plaats. En als je je ergens thuis- voelt, kun je het lang volhouden. Maar ik heb altijd gezegd: ik wil presteren, het hoogst haalbare nastre ven. Voor Volendam waren dat twee promoties naar de Eredivisie. Dat we er afgelopen seizoen niet in zijn gebleven, blijft eeuwig zonde. Maar uiteindelijk mocht het gewoon niet zo zijn. Dat is ook voetbal. Als je alle wedstrijden en momenten op een rijtje zet, zijn er zoveel dingen die anders hadden kunnen lopen. Maar het heeft geen zin om daarop terug te blijven komen. Elet is gegaan zoals het is gegaan.' SPORTIEVE UITDAGING Toen hij met Volendam op trainingskamp was in Zuid-Limburg en plotseling Ajax zich aandiende, zag Verhoeven eerst en vooral de sportieve uitdaging. Na tuurlijk, hij werd door Jol en de zijnen nadrukkelijk be naderd voor de post van derde doelman, achter Maar ten Stekelenburg en Kenneth Vermeer, als opvolger van Dennis Gentenaar. Maar dan nog. 'Als zo'n kans voorbijkomt, moetje die pakken. Natuurlijk zal ik niet zoveel spelen als ik bij Volendam gewend was, dat is de consequentie. Ik moet er in eerste instantie voor zorgen dat de man die wel speelt op zondag scherp is. Het is een andere rol, maar ik ben nog elke dag blij met de keuze die ik gemaakt heb. Ik heb voor drie jaar getekend bij een topclub. Het had ook anders kunnen lopen. Kijk naar Mathieu Boots, mijn oud-ploeggenoot bij Volendam. Die heeft zijn kuitbeen gebroken en is de rest van het seizoen uitgeschakeld. Daarna is zijn contract afgelopen. En dan?' In zijn tweede periode bij Ajax heeft Verhoeven voor zichzelf bewust geen doelstelling geformuleerd. Hij rekent niet op speeltijd, maar hoopt niettemin dat hij een nuttige schakel kan zijn binnen de selectie. 'Het team is het belangrijkste. Ik heb één doel in mijn

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14