Heering en 1100 AGOVV-fans buigen laat voor Jong Ajax Tijdens bekerwedstrijd in oktober 2005 Hij was erbij in oktober 2005: in De Arena voor de beker tegen Jong Ajax. Met elfhonderd AGOW-supporters. Assistent-trainer Marco Heering dacht toen na de sensationele bekerwinst op Vitesse heel lang aan een nieuwe stunt. Tien doodvermoeide AGOW'ers capituleerden pas na honderd-en-zestien miunten thrillerachtig bekervoetbal. Ahmet Kilic zag in de tweede helft rood na een overtreding op invaller Jan Vertong- hen. En wie voltrok het vonnis over AGOW Apeldoorn? Nieuwbakken AGOW'er Olaf Lindenbergh meteen rake kopbal: 1-0. Die verwacht je ook niet gelijk in Jong Ajax. Ajax nam op die oktoberavond geen enkel risico. Hans Vonk, Julien Escudé, John Hei- tinga, Thomas Vermaelen, Nourdin Boukha- ri, Markus Rosenberg en Olaf Lindenbergh stonden in de basis. En tegen dat surplus aan kwaliteit hield AGOW Apeldoorn het hoofd heel lang boven water. Marco Hee ring: 'We stonden onder druk, speelden met een man minder, maar we vochten als leeuwen. Dan is het hopen, hopen en nog eens hopen op een nieuwe stunt.' De nederlaag kwam niet hard aan. 'We waren teleurgesteld. Maar een dreun? Niet echt. De jongens hebben genoten. Voetbal len in de Arena, tegen zo'n elftal. Die ervaring pik je mee in je verdere carrière'. Toenmalige doelman Raimond van der Gouw, die in de Gelredome tegen Vitesse nog twee pingels uit zijn doel had geranseld, reageerde ondanks het verlies opgetogen: 'We hebben er keihard voor gewerkt en hadden een fantastisch publiek achter ons staan. Prachtig.' Van alle spelers en trainers die avond in Amsterdam is alleen Marco Heering nog actief op Berg en Bos. Zo snel kan het gaan in het profvoetbal. De basiself in De Arena Van der Gouw; Cathalina, Van Boxel, De Waal, Van der Ree (53. Ter Heide); Risamasu, El-Akchaoui, Guijo Velasco, Kilic; Garcia Garcia (75. Lopes Monteiro), Bouhadan (90. Juliana). Trainer was Stanley Menzo, hij werd behalve door Marco Heering ook terzijde gestaan door Roberto Klomp. Vanavond het grote Ajax. Marco Heering heeft ervaring. De vleugelspits duelleer de met Fortuna Sittard en ploeggenoten als Van Bommel, Hofland en Bouma in 1999 met Ajax om de beker. In de finale in De Kuip. De bekerdroom was snel over. 'in nog geen twintig minuten keken we al tegen 0-3 achterstand aan. Dan weet je dat het over en uit is.' Ajax won met 4-0. Robert van Boxel houdt Ajax-spits Markus Rosenberg (links) van een doelpoging af. (Foto archief Gerrit Kerssen). in o o CN c/i T3 O) <D -S£ 03 ca X CD O O o p ai CL O o

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 7