Pas diep in de verlenging de capitulatie na thriller Bekerwedstrijd in 2005 tegen jong Ajax Indrukwekkende erelijst Ajax Op naar De Arena. Twaalf bussen bomvol AGOVV-supporters reisden vier jaar geleden in konvooi vanaf Berg en Bos naar Amsterdam. (Op de Amersfoortseweg in konvooi naar de Arena voorde bekerwedstrijd met jong Ajax. En nu het 'grote'Ajax in de beker naar Berg en Bos. (Foto Maarten Sprangh) De Apeldoornse politie zette de Amersfoortse weg af om het konvooi geen vertraging te laten oplopen. Eerder op de avond van de 25e okto ber 2005 vertrokken al zes bussen met AGOW- fans naar de hoofdstad. Elfhonderd supporters steunden AGOW in de bekerstrijd tegen Jong Ajax. Ze kregen een thriller voorgeschoteld. Pas diep in de verlenging in de 116e minuut capituleerde AGOW Apeldoorn. Olaf Lindenbergh was de boosdoener. De huidige middenvelder van De Blauwen kopte Jong Ajax naar de volgende bekerronde. De erelijst van Ajax is indrukwekkend. Drie Europa Cups voor lands kampioenen, één keer winnaar van de Champions League, zeven keer de sterkste in de finale om de Super Cup/Johan Cruijff Schaal, zestien maal bekerwinnaar, 29 landstitels. Voetbal van Ajax werd lange tijd vergeleken met kunst: voetbalart. Zo mooi, barstensvol hoogstandjes. Sjaak Swart, Johan Cruijff en Piet Keizer, drie grootheden op een rij, vormden een droomvoorhoede, misschien wel de beste aanvalslinie die Ajax ooit heeft gekend. Niet Cruijff, maar Sjaak Swart is Mister Ajax. Zeven tien jaar speelde hij in de hoofdmacht van de Amsterdammers. In liefst 463 competitieduels scoorde Swart 175 keer. Hij speelde 54 duels in Europa Cup-toernooien en kwam 31 keer voor Oranje uit. Ajax bestaat al bijna 110 jaar, de officiële oprichtingsdatum is 18 maart 1900. Ajax voetbalt sinds 1996 in De Arena (51.628 plaatsen). Daarvoor vele jaren in De Meer, voor grote wedstrijden week de club uit naar het Olympisch Stadion. Paradepaardje in de selectie van trainer Martin Jol is aanvaller Luis Suarez. Re centelijk versterkte Ajax de aanvalslinie met de 31-jarige Serviër Marko Pantelic. Hij speelde onder meer vier jaar in de sterke Bundesliga voor Hertha BSC.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 13