AMSTERDAMSE VENLONAREN SPELEN TEGEN AJAX IF EE VVV-VENLO VVV-Venlo heeft drie Amsterdammers in de selectie. Voor dit trio is het zeker speciaal om uit te komen tegen Ajax. Ruben Schaken en Michael Timisela speelden in de oplei ding van de hoofdstedelijke trots en Achmed Ahahaoui werd in Amsterdam geboren. Genoeg redenen om met de drie mogelijke basisspelers vooruit te blikken op het duel van vanmiddag. Michael Timisela heeft de grootste link met Ajax. De ver dediger werd bij amateurclub FC Abcoude weggeplukt en droeg acht jaar de kleuren rood en wit. Onder trainer Danny Blind maakte hij in het seizoen 2005-2006 zijn debuut voor het eerste elftal en tegen Heracles Almelo scoorde hij zelfs een treffer. Verder dan vier duels kwam hij niet, waarna hij drie seizoenen geleden in Venlo terecht kwam en de laatste twee jaar onder Jan van Dijk een basisspeler is. „Ik ben nu beter dan twee jaar gele den toen ik tegen Ajax speelde. Nu heb ik het vertrouwen van de trainer. De afgelopen jaren had ik ook vaker last van kleine pijntjes, maar dat heb ik nu gelukkig niet meer." Met verschillende spelers van de huidige Ajax- selectie speelde Timisela nog. „De jaren bij Ajax bevielen me goed. Ik heb er een mooie tijd gehad. Het blijft spe ciaal als Amsterdammer en zeker omdat ik ook nog met enkele spelers zoals Jan Vertonghen, Gregory van der Wiel, Urby Emanuelson en Jeffrey Sarpong samen heb gespeeld." Vandaag de dag heeft Timisela nog af en toe via het wereldwijde web contact met bovengenoemde spelers. Maar tot aan dinsdag (de dag waarop met Timisela gesproken werd, red.) vonden er nog geen pla gerijen over en weer plaats. De rechtsback heeft goede hoop op een goed resultaat. „Ik heb de verwachting dat we het Ajax moeilijk kunnen maken. Het is belangrijk dat we onderling goed contact blijven houden en dan kan er wat moois ontstaan. Een gelijkspel is zeker mogelijk." Ook Ruben Schaken speelde bij de Ajax-jeugd, al was dat van korte duur. „Heel lang geleden heb ik daar gevoetbald. Het was bij de E-junioren en duurde slechts één jaar." Desondanks heeft de vleugelflitser Ajax nog steeds in zijn hart zitten. „Ik voel me een echte Ajacied. Een trouwe fan ben ik en duim altijd voor ze. Ik houd ze altijd in de gaten." Na omzwervingen via Cambuur Leeuwarden en Veendam vindt Schaken zichzelf nu terug in de eredivisie en mag tegen zijn oude ploeg uitkomen. „Het is de eerste keer dat ik tegen het grote Ajax kom te spelen en dat is speciaal voor mij. Een mooie uitdaging om te laten zien wat we in huis heb ben." Schaken is onder de indruk van de verrichtingen van de ploeg van Martin Jol. „Tegen NAC heb ik een heel sterk Ajax gezien. De 6-0 zege was geflatteerd. Ze zijn in goede vorm en het zal lastig voor ons worden. We moeten zo lang mogelijk de O houden en dan is van alles mogelijk. We weten dat ze kwalitatief beter zijn en ondanks dat ze donderdag moeten spelen voor de Europa League, zal ze dat geen echte problemen opleve ren." Nog niet lang geleden speelde Schaken nog samen met de waarschijnlijke opponent van hedenmiddag, Urby Emanuelson. „Ik ken Urby niet supergoed. Tijdens het duel met de Suriprofs heb ik met hem gesproken. Moge de beste winnen." De wieg van Achmed Ahahaoui stond in de vaderlandse hoofdstad. Deze zomer meerde de alleskunner aan in Venlo. Tot op heden is hij één van de uitblinkers aan Limburgse zijde. Trainer Jan van Dijk liet dat zondag nogmaals weten door de prestaties van de voormalige speler van Haarlem en Go Ahead Eagles aan de orde te brengen. Iets dat de speler zichtbaar goed doet. „Het is mooi dat de trainer positief over me gesproken heeft. Hij is elke training met je bezig en weet dus wat je doet. Daar hecht ik veel waarde aan." Eindelijk kan Ahahaoui zich tonen in de eredivisie. „Ik heb altijd gezegd dat ik het niveau van de eredivisie aan kan. Nu laat ik dat ook zien en het is belangrijk dat de trainer me vanaf de eerste dag vertrouwen geeft." Het duel tegen Ajax is voor de geboren Amsterdammer speciaal. „Ik ben voor Ajax en houd van de speelstijl. Wanneer ik kan kijken, kijk ik naar de wedstrijden van Ajax." In tegenstelling tot Schaken speelde Ahahaoui al vaker tegen de veelvoudig lands kampioen. „Voor mij is het niet nieuw. Wat zondag betreft hoop ik dat we geen pak slaag krijgen." De aanvallend ingestelde speler geeft VVV-Venlo kansen. „Ik hoop dat we punten kunnen pakken. Ik weet heus wel dat ze meer kwaliteit hebben, maar we hebben aangetoond goed met tegenslagen om te kunnen gaan. Tegen PSV lieten we ook zien dat we goed kunnen voetballen." Ahahaoui hoopt op een 2-2. „Dat is een mooie uitslag en dat zou voor het publiek mooi zijn. Ik verwacht dat Ajax vanaf het begin druk zal zetten. We moeten in het eerste kwartier geen doelpunt tegen krijgen. We krijgen altijd kansen en hebben tot nu toe elk duel gescoord." Het trio in Venlo gelegerde Amsterdammers heeft er dus vertrouwen in. Wanneer de drie dit over kunnen brengen op de rest van het team, zou het mooi zijn wanneer er net als twee seizoenen geleden zeker één punt in Seacon Stadion - De Koel - achterblijft. Destijds waren Rachid Ofrany en Sandro Calabro trefzeker voor de Venlose trots. VVV-VENLO - AJAX V ZONDAG 20 SEPTEMBER 2009

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 17