AJAX SLAAT PAS LAAI 28 y-* Ajax bracht de uitwedstrijd tegen Heracles Alme lo, na een aarzelende start, pas laat tot een goed einde. De Ajacieden hadden het lange tijd vooral moeilijk met zichzelf op het Almelose kunstgras. De trip naar Slovan Bratislava zat de Ajacieden blijkbaar nog in de benen. Met de 0-3-overwin- ning was desondanks tóch sprake van een ge slaagde middag. Vergeleken met de gewonnen Europa League wedstrijd in Slowakije (1-2) stond Urby Emanuel- son als linkerverdediger geposteerd. De linkspoot verving Thimothée Atouba. De verdediger uit Ka meroen kreeg rust na zijn optreden in Bratislava, ismaïl Aissati kreeg wegens de ramadan nog vrijaf voor de midweekse trip. De creatieve middenvel der verscheen in Almelo wel gewoon aan de aftrap. Vanaf het middenveld werd de Ajacied in de rug gedekt door de controleurs Eyong Enoh en Demy de Zeeuw. Laatstgenoemde was donderdag alleen het laatste kwartier van de partij. De Amsterdamse aanval werd gevormd door Dennis Rommedahl, Miralem Sulejmani en aanvoerder Luis Suarez. Ajax had het eigenlijk het complete eerste uur lastig met de Heraclieden. De Amsterdammers opereerden voor rust ook in een te laag tempo. De Ajacieden maakten het zichzelf deze fase nog eens extra moeilijk door zich bij vlagen mee te la ten slepen in het vechtvoetbal van de Almeloërs. Aanvoerder Luis Suarez zocht daarbij nadrukkelijk de grens op. De aanvoerder moest zijn fanatisme bekopen met geel. Hét wapen vanuit de Amsterdamse verdediging, de crosspass, van Toby Alderweireld, kwam voor rust ook onvoldoende uit de verf. De Belgische centrale verdediger zocht vaak de opening met een lange bal richting de aanvallers. Te vaak stonden Aissati, Suarez en Sulejmani gedekt. Ajax wist zich in de tweede helft iets te herpakken. Dario Cvitanich (de vervanger van Rommedahl) leidde een goede fase in met een listig balletje dat Pieckenhagen nét over zijn dwarslat tikte. Suarez lanceerde iets eerder nog een harde schuiver, die smoorde in een overdaad aan Almelose verdedi gers. Toby Alderweireld was van heel dichtbij een stuk gelukkiger in zijn afronding. De Belg kopte in de 68ste minuut, via de lat en uit een corner, •w TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 28