AJAX PLAATST ZICH VOOR E Ajax sloot de play-offreturn tegen Slovan Bratis lava af met een 1-2-overwinning. Siem de Jong en invaller Kennedy loodsten Ajax voorbij de thuis ploeg. 'We kunnen redelijk tevreden zijn,' vatte Martin Jol het tweeluik tegen de Slowaken kort en bondig samen. De Amsterdammers begonnen na hun royale overwinning in de ArenA in een zetel aan de re turn. De Slowaken loerden vanaf de eerste speel minuut op een snel doelpunt. De koningsblauwen uit Bratislava konden uiteraard ook niets anders dan de jacht direct inzetten. De Slowaakse druk leverde, in combinatie met matig Amsterdams spel in de openingsfase, een aantal gevaarlijke momenten op voor het Ajax-doel. Samuel Slovak was al na drie minuten dicht bij een openingsdoelpunt, na een succesvolle pas seerbeweging voorbij Robbie Wielaert. Aan de overzijde van het veld stichtte Luis Suarez ge vaar. Het schot van de aanvoerder scheerde net voorlangs. 'Slovan wilde starten als een soort orkaan,' be toogde Jol tijdens de persconferentie na afloop. 'Dat kwam niet helemaal uit de verf. Wij konden de bal in een bepaalde fase wel een tijdje rond spelen, maar dat leek me niet gepast.' Aanvoerder Suarez begon het duel vanaf rechts, terwijl Dario Cvitanich de spitspositie waarnam. Op de linkerflank sloot Urby Emanuelson vaak bij. Ook Siem de Jong, spelend 'op tien', sloot vaak bij de offensieve Zuid-Amerikanen bij. Mitchell Donald en Eyong Enoh waren de controleurs op het mid denveld. Toby Alderweireld bleef donderdagavond op de bank. De afwezigheid van de jonge Belg, die rust kreeg, schonk Wielaert een nieuwe kans als centrale verdediger. De routinier vormde een cen traal verdedigend koppel met Jan Vertonghen. Twee minuten na de laatste Ajax-kans dacht Gau- cho Botelho aan een treffer, maar vond hij Maar ten Stekelenburg op zijn pad. Ook Juraj Halenar wist zich door de defensie te wurmen, maar kwam evenmin voorbij de Ajax-goalie. Nadat ook Mario Bozic 'Steek' had getest, vonden de Amsterdam mers het blijkbaar welletjes. Er kwam iets meer rust in het Ajax-spel en de Ajacieden leken het treffen ook (iets) geconcentreerder te vervolgen. Het leverde de ploeg in de dertigste minuut de openingstreffer op. Gregory van der Wiel haalde de achterlijn en gaf een voorzet op Dario Cvitanich. De Argentijn veranderde de bal subtiel van rich ting, waarna De Jong van dichtbij raak schoot: 0-1 Vlak voor rust kreeg Cvitanich ruim baan richting 26 W TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 26