DUEL VAN DE GEMISl Na een midweeks Europees duel is het altijd de vraag hoe een club de draad in de nationale com petitie weer oppakt. Ajax trof in de Amsterdam ArenA Sparta Rotterdam, voor de ontmoeting de nummer veertien in de Eredivisie. Ajax kreeg kans op kans, maar uiteindelijk bleef de stand zoals die voor de aftrap was, 0-0. Trainer Martin Jol had voor een aanvallend con cept gekozen deze wedstrijd. Met ismaïl Aissati en Siem de Jong op het middenveld en Urby Ema- nuelson, Luis Suarez en Dennis Rommedahl in de aanval was de intentie duidelijk: druk zetten en scoren. Al binnen de eerste minuut had de bal achter de Sparta-keeper kunnen en ook moeten liggen. Siem de Jong kreeg de bal vanaf links, maar precies op de scheidslijn tussen schaduw en zon miste hij volledig. Het zou illustratief blijken te zijn voor de wedstrijd. Ajax bouwde aanval na aanval op en scoren leek slechts een kwestie van tijd. Maar ook in de elfde minuut miste De Jong een redelijke mogelijkheid en Luis Suarez, die uitstekend in bedwang werd gehouden door de twintigjarige Nick Viergever, kon zijn productieve donderdagavond deze zon dagmiddag niet herhalen. De aanvoerder kreeg kansen genoeg, maar óf hij werd prima verdedigd, óf hij stond er net niet lekker voor. Bovendien mikte hij tot twee keer toe de bal tegen het aluminium. Steeds gingen de aanvallen echter over de rech terkant. Door in de tweede helft linkerspits Marvin Zeegelaar in te brengen voor Urby Emanuelson hoopte Jol meer variatie in het patroon te kunnen brengen. Kansen kreeg Zeegelaar niet en dat was eigenlijk een unicum. Want na dik een uur spelen was de druk op het georganiseerd verdedigende Sparta toegenomen tot schijnbaar onhoudbaar. Maar op bijna wonderlijke wijze bleef de bal keer op keer voor de doellijn. Ook toen Miralem Sulej- mani zeventien minuten voor tijd was ingevallen voor Siem de Jong en hij een enorme kans kreeg, terugblik

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 24