13 /igt INTERVIEW W voordeel kunnen doen met de ervaring van de nieuwe trainer. Hij heeft natuurlijk in Engeland en Duitsland gewerkt en heeft daar allerlei zaken opgepikt, ook op tactisch gebied. Toen hij hier begon, heeft hij ons ver teld dat in het voetbal veel aankomt op het uitsluiten van toevalligheden. We hebben talent genoeg, dat had hij alleen al in de UEFA Cupwedstrijd tegen HSV kunnen zien. Maar we kregen bijvoorbeeld relatief veel doelpunten tegen uit spelhervattingen. En zo zijn er meer dingen die hem opvielen, dingen waarop hij zijn ervaring kan loslaten om ze te verbeteren.' Uiteindelijk moet het leiden tot datgene waar Ajax in al zijn geledingen naar snakt: het eerste landskampi oenschap sinds het seizoen 2003-2004. Bij zichzelf proeft Emanuelson hetzelfde gevoel als bij zijn team genoten: 'Honger. Honger naar succes. We willen la ten zien wie Ajax is en hoeveel kwaliteit er werkelijk in deze selectie huist. Dat moet er nu een keer uitko men. Het seizoen is voor mij geslaagd als we kampioen zijn geworden en ik daar een substantieel aandeel in heb gehad.' Na een goede start en een wisselvallig vervolg van de competitie vinden de Amsterdammers nu NAC tegen over zich, een ploeg die zeker naar Bredase begrippen uitstekend aan het seizoen is begonnen en al heel wat (Europese) wedstrijden in de benen heeft. 'Ze maken het ons in de ArenA eigenlijk altijd wel lastig,' weet Emanuelson, die ook de 0-2-nederlaag van twee jaar

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 13