URBY EMANUELSON WILGEEN FLEXWERKER MEER ZIJN Terwijl een groot deel van zijn collega's uitwaaierde over de wereld voor het spelen van interlandvoetbal, bleef urby Emanuelson achter in Amsterdam, 'ik zie zelf ook dat ik in een moeilijke periode zit. ik zal aan de slag moeten.' tekst Maarten Dekker ie blijft, wie komt en wie gaat waarheen? In de kleedkamer van Ajax was het centrale gespreks onderwerp tot dinsdagavond 2 september hetzelfde als in al die praatprogramma's, sportkantines en kapsalons in den lande. 'Het leefde heel erg in de groep,' zegt Urby Emanuelson over de jaarlijks terugkerende gekte op de transfermarkt voor voetballers. 'Aan de ene kant omdat het soms heel dichtbij komt. Sommige jongens van Ajax zouden misschien verkocht of verhuurd worden. Daar praat je onderling over. Wat is de beste keuze voor je collega?' Maar soms valt er weinig te kiezen, kon ook Emanu elson vanaf de zijlijn constateren. John Heitinga, die Ajax een jaar geleden weloverwogen verliet om zijn loopbaan bij Atlético Madrid van een nieuwe dimen sie te voorzien, werd door zijn Spaanse werkgever voor het blok gezet en op de valreep verkocht aan Everton. Ook Wesley Sneijder had uiteindelijk weinig te kiezen, toen Real Madrid en Internazionale hun voorgekookte deal aan de oud-Ajacied presenteerden. En Klaas-Jan Huntelaar dan, die een half jaar na zijn vertrek uit Amsterdam alweer naar een andere club (AC Milan) moest verkassen. 'Het is ergens wel even schrikken als je ziet dat zelfs die spelers al moeite hebben om hun eigen plan te trekken,' bekent Emanuelson. 'Niemand twijfelt aan hun kwaliteiten en toch moeten ze ergens anders gaan voetballen. Onwillekeurig projecteer je dat dan wel even op jezelf. Zou zoiets ook mij ooit kunnen gebeuren?' Na de traditioneel roerige maand van soms excessieve handel op de spelersmarkt is de Eredivisie inmiddels al vijf wedstrijden onderweg, maar Emanuelson heeft het gevoel dat de competitie nu pas echt begint. Hij is blij dat de relatieve rust eindelijk is ingetreden, nadat ook zijn eigen club nog volop zaken deed in de laatste dagen en uren voor de deadline. 'Nu weten we hoe we ervoor staan en met welke jongens we dit seizoen tot een succes gaan proberen te maken. Eigenlijk kunnen we nu pas voor het eerst ergens gericht aan gaan wer ken. Dat werd hoog tijd, wat mij betreft.' De 23-jarige linkspoot wil er maar mee zeggen dat trai ner Martin Jol in de eerste weken van zijn bewind nog

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 10