DARL DOUGLAS Hoopt op goed resultaat 'Ajax is en blijft een topclub' Wedstrijdactie Heracles Almelo - Ajax M/melo" Het stempel heeft het team nog steeds. De Al van tien jaar geleden, waarin Darl Douglas centraal achter de spitsen speelde, staat bij Ajax nog altijd bekend als 'De beste A1 aller tijden'. Het eerste elftal van de Amsterdammers zou Douglas uiteinde lijk net niet halen, maar via RBC Roosendaal en HFC Haarlem belandde hij vijf jaar geleden in Almelo. Vorig jaar keerde de inmiddels 29-jarige aanvaller terug in het Polman Stadion. „Spelen tegen Ajax blijft altijd speciaal." Al geeft de fysiek sterke Douglas toe dat het tegenwoor dig meer komt door de naam dan vanwege diens eigen verleden. „Ajax is en blijft een topclub. Bovendien ben ik Amsterdammer. Als de uitslagen van de Eredivisie voorbijkomen, is het logisch dat ik eerder kijk naar wat Ajax heeft gedaan dan naar de resultaten van PSV en Feyenoord." Douglas was actief in de jeugd van DWV, toen Ajax hem oppikte. „Ik heb er negen jaar gespeeld. Dat jaar in de A1 onder trainer Herman Borman was het meest speciale seizoen. We speelden één keer gelijk, voor de rest wonnen we echt alles." Douglas acteerde achter centrumspits Brutil Hosé en op de flanken werden ze ondersteund door Andy van der Meyde (rechts) en Kevin Bobson (links). „Kevin spreek ik nog wel eens, maar de andere jongens ben ik eigenlijk uit het oog verloren. Van de huidige selectie van Ajax ken ik ook niemand meer. Die jongens zijn allemaal nieuw. Maar als ik op De Toekomst (jeugd- en trainingscomplex, red.) ben, zie ik wel diverse bekende gezichten. Leuk om daar rond te lopen, maar vanwege mijn eigen carrière ontbreekt de tijd om er langs te gaan. Bovendien woon ik in Almelo." Ajax startte de competitie met twee overwinningen, een nederlaag en een gelijkspel. „De ploeg is erg afhankelijk van Luis Suarez. Voor de club hoop ik dat hij blijft. Of ze kampioenskandidaat zijn, vind ik nog erg moeilijk te zeggen. Het seizoen is pas net begonnen." Douglas ziet vanmiddag zeker kansen voor Heracles Almelo. „Vorige week speelde Ajax gelijk tegen Sparta, een kleinere club. Er liggen dus zeker mogelijkheden. We willen dan ook een goed resultaat boeken." De goede seizoenstart heeft volgens de vleugelspits meerdere oorzaken. „Er staat een frisse groep. Er zijn duidelijke afspraken gemaakt en die worden ook nage komen. Vanaf de eerste training werken we hard met elkaar. Maar we gaan niet met ons hoofd in de wolken lopen. Onze eerste prioriteit is tijdig uit de degradatie- zorgen zijn. Daarna kunnen we verder kijken." In trainer Gertjan Verbeek zag Douglas voor aanvang van dit sei zoen weer de oefenmeester terug, die hem in 2003 naar Almelo haalde. „Na die tijd hebben we elkaar nog wel eens gesproken, vooral bij wedstrijden." Of hij na zijn vier invalbeurten tot zover vanmiddag een basisplaats krijgt toebedeeld, weet hij niet. „Dat is aan de trainer. Op de trainingen doe ik mijn best en werk ik hard." De laatste keer dat hij van Ajax won, was met FC Utrecht. Op 27 november 2005 werd het 1-0 in de Domstad. „Met Utrecht maakten we het Ajax altijd erg lastig. Vorig seizoen deden we hetzelfde met Heracles Almelo. Bijna hadden we zelfs gewonnen in de ArenA. Nu werd het 2-2. Hopelijk stappen we vandaag ook met een goed resultaat van het veld." Tijdens de thuiswedstrijd Heracles Almelo-Ajax is er in de Fanshop van Heracles Almelo een wedstrijdactie. De Heracles Almelo Supporters Cap is te koop van 17,95 voor 12,-. De wedstrijdactie geldt alleen in de Fanshop één uur voor en één uur na de wedstrijd Heracles Almelo - Ajax. De wedstrijdactie kan niet worden gebruikt in combinatie met andere acties en/ of aanbiedingen!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 7