DE TEGENSTANDER VAN VANDAAG AJAX Na AZ en Feyenoord is ook de derde opponent, die dit seizoen een bezoek brengt aan het Polman Stadion, een op papier zware tegenstander. Ajax is de meest succesvolle club uit de historie van het Nederlandse voetbal, met onder meer vier gewonnen Europa Cups I. Na twee seizoenen zonder prijzen, hunkeren de hoofdstedelingen weer naar succes. De komst van de nieuwe trainer Martin Jol heeft in ieder geval voor veel vertrouwen gezorgd. V De seizoenstart gaf daarvoor nog een extra reden. De altijd lastige uitwedstrijd tegen FC Groningen werd dikverdiend met 0-2 gewon- nen via treffers van Miralem Sulejmani en Dennis Rommedahl en het eerste duel voor u eigen publiek, tegen RKC Waalwijk, werd ook ArS*' omgezet in een ruime zege (4-1). Luis Suarez, die dit seizoen de aanvoerdersband heeft gekre gen, scoorde daarin drie keer. Al leed Ajax een week later haar eerste nederlaag van het seizoen. In een spectacu laire topper was PSV met 4-3 te sterk. Luis Suarez bracht zijn ploeg nog twee keer op voorsprong, maar het mocht niet baten. Vorige week mislukte de kans op revanche tegen Sparta. Ondanks veel gecreëerde kansen werd er in de Amsterdam ArenA niet gescoord. De hoofdstedelingen hebben echter alles in eigen hand, omdat ook de andere kampioenskandidaten al punten hebben verspeeld. betekenen dat Ajax als eerste club in ons land een derde ster op haar shirt mag toevoegen. Elke ster staat immers voor tien gewonnen kampioenschappen. Vorig jaar moest Ajax de landstitel aan AZ laten. De Alkmaarse ploeg zette een ongelofelijke reeks van 28 wedstrijden zonder nederlaag neer. Ajax bleef lange tijd de meest serieuze achtervolger, maar moest zich medio april na een 6-2 nederlaag bij PSV definitief gewonnen geven. De tweede plaats, die recht geeft op een voor rondeticket in het Champions League-toernooi, werd het nieuwe doel. Maar die eindklassering ontglipte de ploeg op de voorlaatste speeldag na een 4-0 nederlaag bij Sparta. Voor trainer Marco van Basten het sein om op te stappen. De voormalige spits, die aan zijn eerste jaar bezig was, werd in de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente (3-0) vervangen door assistent John van 't Schip. De clubleiding moest opnieuw op zoek naar een nieuwe oefenmeester. Er vielen diverse namen, maar uiteindelijk werd Martin Jol gepresenteerd als nieuwe eindverant woordelijke op technisch gebied. De 53-jarige Hagenaar had nog een doorlopende verbintenis bij Hamburger SV, maar wilde de uitdaging in Amsterdam graag aangaan en tekende een driejarig contract. De selectie bleef deze zomer grotendeels intact. In Thomas Vermaelen, die een vierjarig contract tekende bij Arsenal, leverde Ajax opnieuw een talent af aan een grote buitenlandse competitie. Daarnaast vertrokken ook Robbert Schilder, Leonardo en Dennis Gentenaar uit Amsterdam, maar zij konden niet rekenen op een vaste basisplaats. Als belangrijkste nieuweling werd Demy de Zeeuw (AZ) gepresenteerd. De 26-jarige middenvelder zette zijn handtekening onder een vierja rige overeenkomst en kreeg een sleutelrol in handen. Vanwege zijn opbouwende kwaliteiten leidt hij bijna elke Amsterdamse aanval in en stuurt hij ook verbaal zijn teamgenoten. In Timothée Atouba voegde Ajax ook een nieuwe linksback toe aan de selectie. De Kameroenees speelde al eerder onder Jol bij Tottenham Hotspur en de afgelopen jaren bij Hamburger SV. Omdat de trans fermarkt pas morgenavond om 24.00 uur sluit, kan er nog steeds wat gebeuren op spelersgebied. Vooral rond Suarez waren er diverse speculaties, al beloofde de spits herhaaldelijk dat hij dit seizoen in Amsterdam blijft. De Uruguayaan, afgelopen seizoen goed voor 22 treffers in Eredivisieverband, toonde zijn klasse anderhalve week geleden nog eens in de Europa League-wedstrijd tegen Slovan Bratislava. De 22-jarige aanvaller scoorde vier keer, waarna invaller Mitchell Donald in de extra tijd de 5-0 eindstand op het scorebord zette. De return afgelopen donderdag in Slowakije werd daarmee een formaliteit. Vrijdag vond de loting van de poulefase van het Europese bekertoernooi reeds plaats in Monaco, maar de uitslag daarvan konden we in dit programmaboekje helaas niet meer meenemen. Op 17 september staat de eerste ronde alweer ingepland. Hij nam zijn broer Cock mee naar de ArenA. Met Van 't Schip en Danny Blind, die zijn bureaufunctie van Manager Technische Zaken inruilde voor een trainingspak, was de technische staf compleet en tevens de basis gelegd om dit seizoen te strijden voor een prijs. Sinds het kampioen schap van 2004 wacht Ajax op een nieuwe titel. Er staan 29 landstitels op het palmares. Een nieuwe schaal zou Volgende week ligt de Eredivisie stil vanwege een inter landweekend. Ajax hervat de competitie op 13 september met een thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Met welk gevoel dat gebeurt, zal grotendeels afhankelijk zijn van het resul taat van vanmiddag. Wij wensen het publiek een fijne voetbalmiddag toe!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 5