JONG HERACLES ALMELO Beloften openen competitie met zege Column Damsté Advocaten Wie zijn billen brandt... -4/melo- Jong Heracles Almelo heeft in de eerste competitiewedstrijd drie pun ten gepakt. In het Polman Stadion werd BV Veendam dinsdagavond moeizaam met 1-0 aan de kant gezet. Vojtech Schulmeister tekende voor de winnende treffer. De formatie van René Kolmschot slaagde er echter niet in om tot vloeiend spel te komen. De enige kans van betekenis in de eerste helft was na 24 minuten toen Samuel Armenteros met een korte rush door de vijandelijke verdediging sneed en het aansluitende schot door Arnold van der Ploeg vlak voor de doellijn tot corner werd verwerkt. In de fase daarna kreeg BV Veendam twee grote kansen. In de 28e minuut faalde Lars Lambooij oog in oog met Jprg van Nieuwenhuyzen en twee minuten later tikte Michiel Hemmen na enig kap en draaiwerk van dichtbij net naast. De tweede helft zou een stuk aantrekkelijker worden. Erwin Nieuwboer kreeg in de 56e minuut een gewel dige mogelijkheid toen hij alleen opdook voor doelman Jeroen Lambers. De middenvelder lepelde de bal echter tegen de onderkant van de lat. Zeven minuten later kroop Heracles Almelo door het oog van de naald toen Michiel Hemmen op de paal knalde. De beslissing zou uitein delijk vallen in de 71e minuut. Qays Shayesteh speelde knap twee man uit en bood Vojtech Schulmeister een niet te missen kans. Een minuut na het doelpunt voorkwam Lambers dat Samuel Armenteros de wedstrijd zou beslissen. BV Veendam was een kwartier voor tijd nog dichtbij de gelijkmaker, maar Gersom Klok maaide de bal in kans rijke positie hoog over. De eerstvolgende thuiswedstrijd staat op maandag 14 september geprogrammeerd, dan komt HFC Haarlem naar Almelo. f Hendrik zet zich al jaren in voor de vrijwillige brand weer van een van onze zuidelijke gemeenten. Een paar weken geleden ontving hij zelfs een erepenning van het college van burgemeester en wethouders ter ere van zijn 25-jarig jubileum. De vrijwilligers kunnen het onderling samen goed vinden en ondernemen ook het een en ander na werktijd. Hendrik geniet nog met volle teugen. Eind mei organiseert de plaatselijke zaalvoetbalver eniging een toernooi. De vrijwillige brandweer, onder leiding van Miranda van de meldkamer, schrijft zich in onder de naam "De Blusmutsen". Hendrik kan in de selectie niet ontbreken, zo beslist Miranda. Echter, nog voordat Hendrik aan zijn eerste wedstrijd begint, raakt hij geblesseerd. Onderweg naar het veld strui kelt hij over een toeschouwerbank en valt hij met zijn schouder tegen een paal. Hij wordt door pijn overmand, maar probeert alsnog mee te voetballen. Na de eerste wedstrijd geeft Hendrik het op: de pijn wordt hem teveel. tigend beantwoord. Brandweerlieden moeten fit zijn om de werkzaamheden naar behoren te kunnen ver vullen. Het beoefenen van sportactiviteiten wordt om die reden als erg belangrijk ervaren. Van de brand weerlieden wordt verwacht dat zij met enige regel maat aan deze activiteiten deelnemen. Het brand weerkorps van Hendrik hanteerde zelfs roosters voor sportactiviteiten. Gelet hierop heeft de Raad geoor deeld dat het ongeval als een dienstongeval is aan te merken. Het college is in principe schadeplichtig. Het oordeel van de Centrale Raad van Beroep in deze casus is niet onbegrijpelijk. Wanneer een werkgever een werknemer verplichtingen oplegt voor buiten werktijd, dan dienen ook deze activiteiten in beginsel tot de diensbetrekking te worden gerekend. Een werk gever moet zich er daarom op bedacht zijn waartoe hij zijn werknemers verplicht en welke gevolgen dit kan hebben. En om de titel verder aan te vullen: ...laat de blaren door zijn werkgever verzorgen. De blessure blijkt een blijvende. Hendrik is arbeids ongeschikt. Begin juni stuurt hij om die reden een brief aan het college met het verzoek om zijn schade te vergoeden. Hendrik is van mening dat hij het let sel heeft opgelopen door een dienstongeval. U zult begrijpen dat het college een iets andere mening heeft. Hoe zou u hierover oordelen: is hier sprake van een dienstongeval? Onze hoogste instantie voor ambtenarenzaken, de Centrale Raad van Beroep, heeft deze vraag beves- Mr. ing. Michael de Waard (dewaard@damste.nl) 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 21