^EGON MAARTEN STEKELENBURG "Heracles Almelo - Ajax is voor ons altijd een lastige wedstrijd" M/me\o- Ajax is ook dit seizoen weer één van de favorieten voor de landstitel. Het is echter alweer een tijdje geleden dat het Leidseplein vol stroomde vanwege een kampioenschap. Doelman Maarten Stekelenburg, met zijn 26 jaar al één van de meest ervaren Ajacieden, was erbij in 2004. Stekelenburg heeft inmiddels 136 competitieduels voor Ajax achter zijn naam staan en in naam van Oranje verdedigde hij 21 keer het doel. Voor het programmablad van Heracles Almelo (we spraken elkaar voor de wedstrijd Ajax - Sparta van afgelopen weekend) blikt Stekelenburg vooruit op het treffen van vanmiddag. Hoe staat Ajax ervoor op dit moment? Maarten Stekelenburg: "We doen het goed, ik denk dat we een prima team hebben. Tegen PSV waren we ongelukkig en het is afwachten hoe het zondag tegen Sparta gaat. Het moet en kan natuurlijk beter, maar dit is een jonge ploeg waar veel rek in zit. Je moet natuurlijk eerst je eigen werk goed doen, maar ik loop al een tijdje mee en probeer de jonge spelers te helpen waar ik kan." Hoe is het met jezelf? "Ik ben niet ontevreden. Ik heb nog niet heel veel te doen gehad, behalve dan tegen PSV. Het is best lastig als je als keeper weinig ballen krijgt, maar dat ben ik wel gewend van veel wedstrijden. De twee ballen die je dan krijgt, moet je pak ken. Maar het belangrijkste is dat we onze wedstrijden winnen." Wat verwacht je van de wedstrijd van vanmiddag? "Wij gaan voor de winst, maar dat is logisch. Als we kampioen willen worden, moeten we ook deze wed strijden winnen." Wat vind je van Heracles Almelo? "Heracles Almelo is een mooie volksclub en het is voor ons in Almelo altijd een lastige wedstrijd. Dat komt gedeeltelijk door het kunstgras, maar ook omdat Heracles Almelo een lastige, felle ploeg heeft. De laatste jaren hebben we trouwens wel gewonnen in Almelo, twee jaar geleden met 0-1 en vorig seizoen met 1-3. Van de spelers ken ik Kwame Quansah en Karim Bridji nog uit de jeugdopleiding van Ajax. Als we elkaar bij een wedstrijd zien, dan maken we altijd even een praatje."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 17