SPEKTAKELSTUK LEVERT 'TH Ajax nam tot twee maal toe de leiding in het uitdu- el met PSV. Uiteindelijk bleven de Amsterdammers toch met lege handen achter in het Philips Stadion. De Brabanders besloten de enerverende topper met een 4-3-overwinning. 'Duels tussen Ajax en PSV een garantie voor doelpunten', was de kop bo ven een van de voorbeschouwingen in de aanloop naar de topper tussen de beide grootmachten. De Amsterdammers en de Eindhovenaren deden hun gezamenlijke reputatie zondag alle eer aan. Met zeven treffers belandt deze editie van PSV - Ajax ongetwijfeld in de kopgroep van doelpuntrijkste ontmoetingen tussen beide clubs. De voetbalmiddag kon niet beter beginnen voor de ploeg van trainer Martin Jol. Prutswerk van PSV- doelman Isaksson bracht Luis Suarez in balbezit. Vanuit een toch nog lastige hoek rondde de Urugua- yaanse Ajacied vervolgens fraai af: 0-1De aanvoer der had zijn ploeg nauwelijks tien minuten later nog een grote dienst kunnen bewijzen door ook de 0-2 te maken. Tamelijk laconiek koos Suarez voor een lobje, waar - oog in oog met Isaksson - een harde schuiver mogelijk succesvoller was geweest. 'Dat was een van de cruciale momenten vanmid dag,' zei Martin Jol. 'Luis lobde hem, maar eigenlijk was het een bal om in het netje te schieten.' In het restant van de eerste helft ontspon zich een levendig duel, met kansen over en weer. De aan- valskracht van de Amsterdammers ontwikkelde zich vanuit de voorste linie én vanuit de midden linie. Suarez dook op in de spits en vervolgens vooral ook als linksbuiten. Demy de Zeeuw en Urby Emanuelson dekten Suarez kort in de rug of namen zelf een plekje in voorin. De Eindhovenaren hadden in de beginfase moeite met de aanvallen de carrousel, waarin ook Dennis Rommedahl (op rechts) een rol speelde. Kort voor rust maakte de thuisploeg alsnog gelijk. Uitblinker Balazs Dzsudzsak kogelde de bal van grote afstand snoeihard en boordevol precisie in de kruising: 1-1. Lang hadden de Brabanders niet om van de gelijkmaker te genieten. Twee minuten na de gelijkmaker hielp Suarez zijn ploeg alsnog aan een tweede treffer. De Ajacied was nét iets eerder bij de bal dan isaksson en troefde ook An- dré Ooijer af. De tweede helft begon slecht voor de gasten. Vijf minuten na de rust schoot Otman Bakkal van dichtbij raak. Opnieuw was het niet lang wachten op een nieuwe treffer. De doldrieste acht minuten die op de gelijkmaker van Bakkal volgden, lever den zelfs twee treffers op. Eerst sloeg Dzsudzsak

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 27