17 TEGENSTANDER 'S' van deze opponent niet mogelijk kan zijn. Slovan Bratislava viert dit jaar zijn 90-jarige jubileum. Alle reden voor de club zich ten koste van Ajax te willen plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg, die in de Europa Cup Il-winst op FC Barcelona in 1969 (3-2) het beste resultaat uit de clubhistorie kent, snakt naar Europees succes. Dat hoeft niet direct een finaleplaats te betekenen. Het bereiken van de groeps- fase zou voor Slovan al een prestatie van for maat zijn. In Slowakije zijn ze immers niet verwend de laatste jaren. Het recentste succes dateert van 1999. Na het behalen van de landstitel gaat het echter snel bergafwaarts met de club, die destijds niet goed geleid wordt. Torenhoge schulden ontsieren lange tijd het beleid bij Slovan, dat aan het begin van het nieuwe millennium bijna bankroet is. De van maffiapraktijken beschuldigde baas Peter Congrady oefent naar verluidt een verkeerde invloed uit op transfers en andere clubgerelateerde zaken. Dat heeft tot gevolg dat de ploeg in 2004 de gradeert naar de tweede divisie. WEDEROPSTANDING In de weken na de degradatie wordt Con grady vermoord. Slovan krijgt een nieuwe ei genaar. De vermogende ex-politicus Ludovit Cernak komt aan het roer en binnen de kort ste keren is Slovan terug op het hoogste niveau. De wederopstanding van de Hemelsblauwen werd vo rig seizoen onder leiding van trainer Ladislav Pecko bekroond met de landstitel. De eerste in tien jaar tijd. In eigen land is de kwaliteit van Slovan momenteel onomstreden. De ploeg van de nieuwe coach Dusan Uhrin beschikt over veel geld en dus over goede spe lers. Dat ondervond ook NK Zrinjski in de tweede voorronde van de Champions League. Het kreeg in het Tehelné Pole Stadium met 4-0 klop. Onder meer door twee goals van de kopsterke spits juraj Halenar en een treffer van de ervaren Braziliaan Rogerio Gau- De nieuwe coach van Slovan Dusan Uhrin moet de club in het jaar van het 90-jarig bestaan naar nieuwe Europese successen leiden. cho; spelers waar Ajax rekening mee moet houden. Datzelfde geldt voor de aanvoerder Samuel Slovak, de man met rugnummer tien, die de frontlinie in stelling moet brengen. Omdat Olympiakos Piraeus in de derde voorronde te sterk was, wacht nu een ontmoeting met Ajax. Of de Slowaken de Amsterdammers pijn kunnen doen? Slo van zal het moeten hebben van zijn teamdiscipline. In de eigen competitie speelt het weliswaar erg aanval lend, maar vooral in de ArenA zal Slovan het veld klein houden, ver terugzakken en hopen op een doeltref fende counter.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 17