Die grote wedstrijden daar droom ik van' 16 LUIS SUAREZ AgJ, 14 W INTERVIEW toch laten zien in het buitenland. Dit mag dan niet het hoogste niveau zijn, maar ook in de Europa League zul je bijna alleen maar aansprekende namen tegenkomen. En daar mag Ajax niet tussen ontbreken.' In de pas net gestarte race richting het kampioenschap is Sparta de vol gende horde voor Suarez en co. Hij is beducht voor de Rotterdamse te genstand, niet in de laatste plaats vanwege de ontluisterende nederlaag die Ajax vorig seizoen incasseerde op het Kasteel. Die middag luidde achteraf gezien het vroegtijdige vertrek van Van Basten in. 'Wij waren echt heel slecht die dag,' herinnert Suarez zich. 'Maar dat neemt niet weg dat ik Sparta echt een goede ploeg vind. Ook zij hebben inmiddels een nieuwe trainer, waardoor ze waarschijnlijk iets anders zullen spelen dan toen. Maar uiteindelijk moet dat allemaal niets uitmaken. Wij spelen thuis en thuis moeten we sowieso altijd winnen. Dat zijn we ook verplicht aan de mensen, aan het publiek.' Geïnteresseerd en geamuseerd heeft Ajax' aanvoerder de verrichtingen van de andere teams in de Eredivisie gevolgd. 'Het seizoen is nog jong, maar op basis van wat ik nu gezien heb, is de concurrentie groter geworden. AZ en Twente zijn er in elk geval niet zwakker op geworden, voor PSV geldt hetzelfde en Feyenoord lijkt ook weer aan te haken. Het maakt de competitie leuk en boeiend. Maar echt mooi is het pas als ik straks als eerste de kampioensschaal omhoog mag houden.' Wedstrijden/doelpunten W D Competitie 67 44 Play-offs 4 2 Beker 5 3 Voorronde CL 2 1 UEFA Cup 12 5 Totaal 90 55 Volledige naam Luis Suarez Diaz Geboren 24-0 l-l 987 Geboorteplaats Salto (Uruguay) Gecontracteerd 01-07-2007 Contract tot 30-06-2012 Positie Aanval Vorige clubs Nacional, FC Groningen Debuut Ajax 15-08-2007, Ajax - Slavia Praag (0-1) interlands 22 Laatste interland 12-08-2009, Algerije - Uruguay (1-0)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14